Müdür beyin sera hobisi

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Adnan Afşar, kendi imkanlarıyla kurduğu hobi serasında sebzeler çiçeğe büründü.
Yayınlanma tarihi: 03 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 07:34

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Adnan Afşar, erinmedi gücenmedi, 'olmaz' da demedi, işten ve yoğun mesaisinden kalan mini zaman dilimlerinde mini bir hobi serası oluşturarak, sebze yetiştirdi.

Kış aylarının sert geçtiği Yozgat’ta boş vakitlerini değerlendirmek hem de sera hobisini yaşatmak için emek sarf eden polis müdürü Afşar, sebze yetiştiriciliğinin baba mesleği olduğunu, asıl amacının hobi vesilesiyle merhum babasının hatırasını yaşatmak olduğunu söyledi. Kendi mütevazı imkanlarıyla evinin avlusundaki 15 metrekarelik alanda tek kapılı ve tek çatılı hobi serası kuran Afşar, bir çok çeşit sebzeyi yetiştirmeyi başardı.

Polis Müdürü Afşar, ''Bu bir azim işidir, sevgi işidir. Bilindiği üzere Yozgat’ta kış uzun sürer. Biz de Çamlığın eteğinde bin 400 rakımlı bölgede, evimin bahçesinde bu serayı oluşturdum. Gerek dış kısmı ve gerekse iç kısmının dizaynında kendi imkanlarımı seferber ettim. Emek verdim, zamanımı verdim, nitekim bir ay önce başlattığım bu çalışmamda sebzeler çiçek açma konumuna geldi'' dedi.

Yozgat’ın başarılı ve sevilen Asayiş Müdürü Afşar’ın hobi serasında, domates, salatalı, patlıcan, biber, altın çilek, marul, maydanoz ve roka gibi sebze ve yeşillikler yetişiyor. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: yozgat   sera   polis   müdür   adnan afşar  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki