Milli Türk Talebe Birliği Yozgat İl Başkanlığı, Bayırbucak Türkmenlerine için topladıkları yardım tırını yolcu etti. MTTB'nin yanısıra Memur-Sen ve Yozgat İnfak Derneği organizasyona destek oldu. 

MTTB Yozgat Şubesi, Bayırbucak Türkmenleri için topladıkları yardım tırının yolcu edilmesi sırasında yaptıkları basın açıklamasında şunları kaydettiler. "Suriye'de yanı başımızda kan gölüne, göz yaşına boğulmuş bir coğrafyanın bulunduğu bir ortamda, sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak yardım elimizi uzatmayı vicdani bir insanlık görevi addediyoruz. 

Milli Türk Talebe Birliği Yozgat Şubesi olarak, Suriye’deki Bayırbucak Türkmenlerine ayni ve nakdi yardımlarınızı İnfak Yardım Derneği ve Memur-Sen ortaklığı ile ulaştırmayı kararlaştırdıktan sonra, İnfak Derneği ve Memur-Sen yetkilileri ile irtibata geçtik. Yapılan görüşmelerde ilkokul, ortaokul, ve liseli kardeşlerimizden, okul müdürlerimiz vasıtasıyla yardım talebinde bulunma kararı aldık. Bunun yanısıra Yozgat'ımızın ileri gelen ailelerinden ve iş adamlarımızdan yardım talebinde bulunduk.

Saygıdeğer Yozgat halkımızın samimiyet anlayışı ve ilgisi ile 04.12.2015 tarihinde başladığımız ortak yardım kampanyamız neticesinde bugün burada Yozgat adına yardım tırımızı uğurlamak için toplandık.

Biz, hep şunu diyoruz: Bu işin Türkmen’i, Kürd’ü, Arap’ı, Arnavut'u, Çerkez'i yoktur. 'La'ilahe illallah' diyen bizimle birdir ve beraberdir. Biz de onlarla bir ve beraberiz. Bizim soyadımız Türk, diğerinin Arap, diğerinin ki de Kürt olabilir ama neticede biz Yüce Peygamberin ümmeti olmaktan şeref duyan bir topluluğuz. Gönülden gelerek yaptığımız bir yardım inşallah bereketiyle bin olacaktır. Yardım eden herkesten Allah razı olsun. İnşallah yardım aracımız kazasız, belasız yerine ulaşır. İnşallah bu yardımlar, diğer yardımlarla beraber Suriye’deki katliamların, zulümlerin de durmasına vesile olur. Tüm Suriye’deki kardeşlerimize, Türkmen kardeşlerimize Allah yardım etsin." 

Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi Kenan Şerefli ise yaptığı açıklamada, "Memur-Sen, İnfak Derneği ve MTTB’li gençlerimizden oluşan bu birliktelik sizlerin de katkılarıyla topladığı kuru gıda ve battaniyeleri yine sizlerin de selamları ile birlikte Mazlum Suriyeli ve Türkmen kardeşlerimize ulaştıracaktır. Rusya, son on günde Suriye’de bin 97 noktayı vurduğunu açıkladı. Bu bombalardan en büyük payı Bayırbucak bölgesi almıştır. Dün Suriye’de, Filistin’de zulüm gören kardeşlerimize yardım göndermek için seferber olduk bugün de Bayırbucak’taki Türkmen kardeşlerimiz için elimizden gelen her türlü gayreti sonuna kadar gösteriyoruz." dedi.