Miting gibi bayramlaşma

Yozgat'tan bağımsız aday olan eski bakanlardan Lütfullah Kayalar, Kadışehri ilçesinde vatandaşlarla bayramlaşırken, yoğun kalabalık nedeniyle seçim otobüsünün üzerine çıkıp, halka hitap etmek zorunda kaldı.
Yayınlanma tarihi: 27 Eylül 2015, Pazar günü, saat: 14:18

Yozgat'tan bağımsız aday olan Tarım, Orman ve Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Kadışehri ilçesinde karşılaştığın yoğun ilgi üzerine seçim otobüsünün üzerine çıkıp, halka hitap etmek zorunda kaldı.

Seçim çalışmalarını bayramlaşma ziyaretleriyle sürdüren Kayalar, Kadışehri ilçesinde halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı. AK Parti İlçe teşkilatını da ziyaret edip, parti yöneticilerinin bayramını kutlayan Kayalar, burada yaptığı kısa değerlendirmede, "Kimsenin yanında veya karşısında değilim, bağımsız adayım. Sade bir milletvekilliği için değil Türkiye'ye bir mesaj vermek üzere yola çıktım. İnsanları ayrıştırmak değil, bizim amacımız insanları birleştirmektir." diye konuştu.

Kayalar, daha sonra ilçe merkezindeki esnafı ziyaret edip, bayramlaştığı esnada etrafını saran kalabalık içerisinden yöneltilen soruları yanıtlamaya çalıştı. Ancak, kalabalığın giderek artmaya başlaması üzerine seçim otobüsünün üzerine çıkan Kayalar, buradan halka hitaben bir konuşma yaptı, bakanlığı döneminde yaptığı hizmet ve çalışmaları anımsattı. Amacının sade bir milletvekilliği olmadığını, Yozgat'tan Türkiye'ye yeni bir oluşumun mesajını vermek istediğinin altını çizen Kayalar, vatandaşların 'Adliyemiz elimizden alındı, demiryolumuz olacaktı olmadı' gibi serzenişlerde bulunduğunu belirterek, "Kadışehri'nin hiç bir yerlerle bağlantı yolu yoktu, Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifi, PTT'si yoktu. İki tane çatılı yapısı vardı. Önce burada ihtiyaç duyulanları yaptık, hizmet getirdik. Adında şehir olan Kadışehri'ni daha fazla hizmet alsın diye ilçe yaptık, şehir yaptık. Kaymakamlık levhasını çaktığım Kadışehri ilçemizden bugün de tüm Türkiye'ye sesleniyorum, Türkiye'nin talebini karşılamak, Türkiye'ye hizmet etmek için yola çıktık." diye konuştu.

Haber - Fotoğraf: Seyfi ÇELİKKAYA

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki