Miniklere yönelik model uçak kursu tamamlandı

Yozgat’ta Belediye tarafından Türk Hava Kurumu ile ortaklaşa düzenlediği miniklere yönelik model uçak kursu tamamlandı, kursiyerlerin belgeleri törenle verildi.
Yayınlanma tarihi: 28 Şubat 2015, Cumartesi günü, saat: 23:59

Türk Hava Kurumu Yozgat Şubesi’nde gerçekleştirilen model uçak kursuna 10 öğrenci katıldı. Eğitimlerini tamamlayın belge almaya hak kazanan öğrenciler, düzenlenen sertifika töreninde becerilerini de gösterme imkanı buldu. Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, tören öncesinde THK Yozgat Şube Başkanı Hasan Coşkun ile sohbet etti. Arslan, bu yıl ilkini düzenleyecekleri ’Spor Şenliği’ etkinliklerinin geleneksel hale getirilip, her yıl tekrarlanacağını söyledi. Arslan, farklı branşlarda gerçekleştirilecek spor etkinlikleri için Çeşka Kalesi bölgesinin düşünüldüğünü ifade etti. THK Başkanı Coşkun ise, Sürmeli Festivali etkinlikleri içerisinde havacılık sporlarına ilişkin bir etkinlik düşündüklerini belirtti, Yozgat’ta havacılık ile ilgili okulların açılabilmesi konusunda bilgilendirme yaptı.

Sohbetin ardından sertifika törenine geçildi. Belediye Başkanı azım Arlan, çocukların yaptıkları çalışmaları inceledikten sonra sertifikalarını dağıtırken yaptığı konuşmada, THK’nın son dönemlerde çok güzel çalışmalar yaptığını, model uçak kursunun da bunlardan birisi olduğunu söyledi. Arslan, daha önce model uçak ve yamaç paraşütü yarışmaları yapıldığını, şimdi de çocukları havacılığa özendirmek amacıyla kurs açıldığını kaydetti. 

THK Yozgat Şube Başkanı Hasan Coşkun da, model uçak kursunun sportif havacılığı geliştirmek ve çocuklara havacılığı öğretmek için yapıldığını, verilen belgelerin üniversiteye girişte havacılık okullarında öncelik verildiğini anlattı. 

Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki