Minikler Turşu Hazırladı

Yozgat Özel Ergin Koleji, İlkokul Ana sınıfı öğrencilerinin eğlenceli kış hazırlıkları başladı.
Yayınlanma tarihi: 17 Aralık 2015, Perşembe günü, saat: 09:24

Yozgat Özel Ergin Koleji İlkokulu Anasınıf öğrencileri, kış hazırlıklarını tamamlayarak, turşu kurdu, sebzelerin değişimini gözlemledi.

Anasınıfı öğrencileri kış aylarınında gelmiş olmasıyla birlikte sınıfta öğretmenleri nezaretinde kış ayının vazgeçilmeyen lezzeti turşu hazırlayarak, turşu içerisine konan tuzun ve sirkenin suya olan etkisini, Su içerisinde değişime uğrayan sebzelerin renginin değişimini gözlemlediler.

Özel Ergin İlkokulu Müdür Yardımcısı Adil Gülaçtı, Anasınıfı öğrencilerimiz sebzelerin su içerisindeki renk değişimini, sirke ve tuzun suya etkisini eğlenceli bir şekilde öğrendi. Yaşları küçük olması ve derslerde sıkılmaması açısından genelde dersler eğlenceli ve öğretici oluyor. Bu günde burada eğlenerek öğrenmiş oldular. Eğer çocuk henüz anasınıfında zorlanır okulu sevmez ise ileriki dönemde problemlere neden olabilir. 

Anasınıfının da amacı ilkokula hazırlıktır. Anasınıflarında ne kadar verimli okul dönemi geçerse birinci sınıfa geldiğinde öğrenci için sorun olmayacak daha rahat adapte olacaktır. Bizde burada öğrencileri ilkokula daha iyi hazırlamaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler: yozgat   özel   ergin   kolej   adil gülaçtı  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki