Minikler tarımı tanıdı

Yozgat'ta İlkokul 4'üncü sınıf öğrencileri üç gün süreli kamp programı kapsamında tarım sektörünü tanıyıp, sektörle ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgi edindi.
Yayınlanma tarihi: 18 Haziran 2015, Perşembe günü, saat: 07:45

Yozgat'ta İlkokul 4'üncü sınıf öğrencileri üç gün süreli kamp programı kapsamında tarım sektörünü tanıyıp, sektörle ilgili merak ettikleri konular hakkında bilgi edindi.

Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İlkokul 4'üncü sınıf öğrencilerine yönelik doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda teknolojileri ve gıda güvenirliliği hakkında bilgi vermek amacıyla etkinlik düzenledi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygun görülen Yozgat Merkez Alacalıoğlu İlkokulu 4/D sınıfı öğrencilerinin katıldığı etkinlik üç gün sürdü. Etkinlik kapsamında öğrenciler Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünü ziyaret ederek başladıkları programlarına Et ve Süt Kurumu ve Bozok Üniversitesi Tarım ve Doğa Bilimleri Fakültesi'ni ziyaret ederek devam ettiler.

Sorgun İlçesindeki termal suyla ısıtılan seraları gezen öğrenciler, Şeker Fabrikası ve Yimpaş Kültür Parkı Botanik bahçesi hakkında da bilgi sahibi oldular. Öğrenciler Dayılı Köyünde bulunan Este Tarım firmasına ait besi hayvancılığı tesisi, Araplı Çiftliğinde bulunan Yusuf Bacanlı'ya ait organik tarım bahçesi tesislerini de gezerek bilgi sahibi oldular. 
Seyfi Çelikkaya

Etiketler: tarım   öğrenci   eğitim  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 3 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki