Minik öğrencilere yazarlık eğitimi

Sorgun, Yunus Emre İlkokulu 2-B sınıfı öğrencileri hazırladıkları bir proje kapsamında, yazarlık eğitimi almaya başladılar.
Yayınlanma tarihi: 13 Mart 2015, Cuma günü, saat: 08:35

Sorgun, Yunus Emre İlkokulu 2-B sınıfı öğrencileri hazırladıkları bir proje kapsamında, yazarlık eğitimi almaya başladılar.

Öğretmenleri Serkan Dağ koordinatörlüğünde Eğitimci – Yazar Siyami Yozgat tarafından verilen yazarlık eğitimi dersleri ile öğrenciler, öğrenmenin sadece okulla sınırlı kalmamasını sağlamayı amaçlıyorlar.

Sınıf öğretmeni Serkan Dağ, ‘Okul her yerdir’ isimli projesi kapsamında gerçekleştirilen yazarlık eğitimlerinin, öğrencileri bazen farklı öğrenme ortamlarına sokarak, kalıcılığı daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Dağ şunları kaydetti; "Öğrencilerin, çevrelerindeki önemli gördükleri uyarıcıları bilinçli olarak zihinlerinde canlandırmak, en önemlisi duygu ve düşüncelerini yazıya  dökmekte zorlandığı bu dönemde, öğrencilerimizde yazarlık fikrini uyandırmak projemizin amacıdır. Bu amaçla Yozgat ilimizin yetiştirdiği değerli yazarımız Siyami Yozgat’tan dersler almaktayız. Öğrencilerimiz bu dersleri büyük bir zevkle izlemekte. Bu eğitimlerin çok yararlı olacağına ve gelecekte öğrencilerimiz içerisinden önemli yazarların çıkacağına inanıyorum."

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki