Minik Öğrencilerden Sergi

Kazım-Nuran Dokuyucu Anaokulu öğrencilerinin yıl içerisinde yaptığı çalışmaların yer aldığı sergi büyük beğeni topladı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2015, Perşembe günü, saat: 09:03

Kazım-Nuran Dokuyucu Anaokulu’nda gerçekleştirilen sergi açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, İl Milli Eğitim Müdürlüğü idarecileri, Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, davetliler, veliler ve öğrenciler katıldı. Serginin açılış kurdelesini İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, iki minik öğrenci ile birlikte yaptı.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, bir binanın temeli ne kadar önemli ise okullar için de okul öncesi eğitimin değeri o kadar önemli olduğunu belirterek, "Çünkü eğitimin sağlam temeller üzerine oturması için okul öncesinin çok iyi olması gerekiyor. Bizde okul olarak, okul öncesine büyük önem veriyoruz. Bugün burada öğrencilerimiz yıl içerisinde yaptığı çalışmaları sergiliyor” dedi.

Kuş, bu tür etkinliklerin öğrencilerin becerilerini artırdığını belirterek, “Eğitimin altyapısı okul öncesi eğitimdir. Burada atılan eğitimin temeli üniversitelere kadar uzanan bir eğitim hayatını kapsamaktadır. Bu noktada okul öncesi eğitimin farkına vararak okul öncesi eğitime çocuklarını kazandıran aileleri kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yozgat’ta okul öncesi eğitime büyük verdiklerinin altını çizen Kuş, il genelinde anaokulu ve anasınıfı sayılarını artıracaklarını dile getirdi. Kuş, küçük çocukların bu derece güzel işler yapmasının gurur verici olduğunu aktardı. Kuş, "Bu sergide minik yavrularımızın yaptıklarını ve neler yapabileceklerini gördük. Sergilenen birbirinden güzel resimler ve el işleri onların çok yetenekli olduğunun kanıtıdır. İnşallah bu özveri ve güvenle büyüyüp yetişecek olan bu çocuklarımızın hepsi vatanına, milletine faydalı ve yararlı birer birey olarak yetişir. Bu vesile ile çocuklarımızı, öğretmenlerini ve ailelerimizi kutluyorum" diye konuştu.

Kazım-Nuran Dokuyucu Anaokulu Müdürü Pınar Ormancıoğlu, eğitimin temeli olan okul öncesi öğretiminde çocukların zihin gelişimleri yanında el becerilerinin de geliştirildiğini ve bu sergide de bu becerinin ürünlerinin sergilendiğini belirtti. Ormancıoğlu, okul öncesinde okullaşma oranının artırılması için bu gibi etkinliklerin artırılmasının yararlı olacağını ifade etti.

Etiketler: kazım   nuran   dokuyucu  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 8 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki