Minik Öğrencilerden Belediyeye Ziyaret

Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, yerel yönetimler dersi içersinde olan belediye’nin işleyişi ve hizmetlerini daha yakından öğrenmek için Akdağmadeni Belediyesi'ni ziyaret etti.
Yayınlanma tarihi: 21 Nisan 2016, Perşembe günü, saat: 20:53

Atatürk İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, yerel yönetimler dersi içersinde olan belediye’nin işleyişi ve hizmetlerini daha yakından öğrenmek için Akdağmadeni Belediyesi'ni ziyaret etti.

Yazı İşleri Müdürü eşliğinde belediye birimlerini gezen öğrenciler, belediyenin işleyişiyle ilgili bilgiler edierek, çalışanlara belediyenin işleyişi  ve görevleri hakkında sorular sordular. Belediye binasını kat kat dolaşarak tüm birimleri inceleyen öğrenciler birimlerin yapmış oldukları işin anlatımını dikkatlice dinledi.

Sınıf Öğretmenleri Nezaket Köse, Havva Nur Dernek ve Emine Güngörmez ile birlikte tüm öğrenciler Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan tarafından makamında ağırlandı. Öğrencilerin hazırlamış oldukları soruları ve isteklerini cevaplayan Başkan Daştan ile öğrenciler arasında eğlenceli bir sohbet gerçekleşti. 

Öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Daştan, "Konu eğitim ve öğrencilerimiz olunca her türlü desteği belediye olarak sonuna kadar sunmaktayız. Çocuklar bizim geleceğimizdir bu yüzden gençlerimize ve okullarımıza büyük önem veriyoruz" dedi. 

Öğrencilerden gelen bir soru üzerine çevre temizliği konusuna değinen Başkan Daştan, "Çevre temizliği konusunda çok hassas bir belediyeyiz. 24 saat durmaksızın ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor. Siz değerli öğrencilerimiz de belediyenin birer fahri yardımseveri olarak çevrenizde gördüğünüz kişileri uyarıp bu çalışmalarımıza katkıda bulunmanızı istiyorum’’ diye konuştu.

Sıcak ve eğlenceli geçen sohbetten sonra belediye gezisine devam eden öğrenciler Belediye Meclis Toplantı Salonun da yapılan ikramlar sonrasında Belediyelerini artık daha iyi tanımış halde gezilerini bitirdiler.

Etiketler: akdağmadeni   belediye   öğrenci   ziyaret  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
Çok OkunanlarBu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
haber yazılımı: buki