Boğazlıyan Kaymakam Kemal Bey İlkokulu öğrencileri "Meslekleri Tanıyalım" etkinliği çerçevesinde Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü gezerek, meslekler hakkında bilgi edindiler.

Kaymakam Kemal Bey İlkokulu Öğretmeni Orhan Medikoğlu danışmanlığında "Meslekleri Tanıyalım" etkinliği çerçevesinde ilçe milli eğitim müdürlüğünü ziyaret eden öğrenciler birimlerdeki personellerle görüşerek merak ettikleri konular hakkında sorular sordular. 

Ziyaretin amacı hakkında bilgi veren Müdür Yardımcısı Orhan Doğan, öğrencilerin çeşitli meslek gruplarını, kurum ve kuruluşları tanımaları ve işlevleri hakkında bilgi sahibi olmaları bakımından çocuklarda çevresel farkındalık sağlamak amacıyla bu ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade ederek,"Öğrencilere meslekleri tanıma açısından küçük yaşta bilinçli olmaları gerekiyor. Bu etkinlik sayesinde öğrenciler eğlenceli vakit geçirerek meslekleri tanımaları sağlandı." dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü gezen minik öğrenciler, toplantı salonuna geçerek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ile toplantı yaptılar. Burada da gelecekte hangi mesleği seçmek istedikleri konusunda Müdür Bozdağ sohbet ettiler. Öğrencileri ile yakından ilgilenerek sohbet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, yaptıkları işlerle ile ilgili bilgi vererek, daha sonra öğrencilerin mesleği ile ilgili sorduğu soruları cevapladı.