Mini Botanik Bahçesi açıldı

Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi’nde, öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan Mini Botanik Bahçesi ve Coğrafi Şekiller Maket Sergisi açıldı.
Yayınlanma tarihi: 03 Haziran 2015, Çarşamba günü, saat: 09:01

Sorgun Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi’nde, öğrenciler ve öğretmenleri tarafından hazırlanan Mini Botanik Bahçesi ve Coğrafi Şekiller Maket Sergisi törenle açıldı.

Törende konuşan Kaymakam Ali Arslantaş, Mini Botanik Bahçesi’nde, Dikey Tarla Projesi kapsamında ekilen çileklerin dikkat çekici olduğunu söyledi.

Kaymakam Arslantaş, tarım alanlarının gittikçe azaldığı günümüzde Dikey Tarla Projesi’nin öne çıkabileceğine dikkat çekerek “Gördüğünüz gibi küçücük bir alanda kurulan bu Mini Botanik Bahçesi’nde 18 çeşit salon bitkisi ve 16 çeşitte meyve ağacı var. Burada bulunan bitkiler ve meyve ağaçları kimliklendirilmiş ve öğrenciler tarafından takipleri sağlanıyor. Bunun dışında Coğrafi Şekiller Maket Sergisi de çok ilgi çekici geldi. Emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi Coğrafya öğretmeni İsa Karakoç da Mini Botanik Bahçesi’nin Bölge Yarışması’nda Kayseri’de yarı finale kadar çıktığını, gelecek yıllarda bu projeyi daha da geliştireceklerini vurgulayarak şunları söyledi:

“30 santimetrekarelik bir alanda boru içerisinde uygulanan Dikey Tarla Projesi ile diğer uygulamalardan beş kat daha fazla ürün alabilmek mümkün. Bu uygulamayla insanlar balkonlarında bile kendilerine yetecek, marul, maydanoz, çilek v.b. birçok sebzeyi yetiştirebilecekler.”

Karakoç, Coğrafi Şekiller Maket Sergisi’nin uygulanan eğitim çerçevesinde model coğrafya sınıfı olarak tasarlandığını, sergide 52 yeryüzü şekli ile güneş sisteminin bulunduğunu kaydederek, serginin bir hafta süreyle açık kalacağını sözlerine ekledi.
(sorgun postası)

Etiketler: sorgun   fen lisesi   botanik bahçesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 9 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki