Ak Parti Yozgat Milletvekilleri Av.Yusuf Başer, Abdulkadir Akgül ve Ertuğrul Soysal TBMM’deki Başbakanlık makamında Başbakan Prof.Dr.Ahmet Davutoğlu ile görüşerek, Yozgat’ı ve Yozgat’a yapılması gerekenleri anlattılar.

Türkiye’de Ak Parti’ye en büyük desteği veren illerin başında Yozgat’ın geldiğini ifade eden Ak Parti Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, 1 Kasım seçimlerinde 4-0 yaparak tarih yazdıklarını ifade etti.

Yozgat’ın iş imkanlarının kısıtlı olması nedeniyle işsizlik problemi olduğunu, ifade eden Milletvekili Başer, şehrimize yapılacak yatırımların ivedilikle yapılması ve hizmete sunulmasıyla işsizliğin önüne geçilebileceğine vurgu yaptı.

Hızlı Tren, Havalimanı, Bozok Organize Sanayi Bölgesi, Şehir Hastanesi,  Diyanet Eğitim Merkezi, Cezaevi, Et Balık Kurumu Süt Ünitesinin açılması ve Karayollarının standardının yükseltilmesi projelerini çok önemsediklerini, bu projelerin şehrin ekonomik ve sosyal hayatını değiştirebilecek, makus talihini yenebilecek projeler olduklarını, işsizlik problemini bu projeler sayesinde aşabileceklerini vurgulayan Başer, bu projelerin şehrimize kazandırılması için ilgili bakanlıkların ve yüklenici firmaların olağanüstü gayret göstermeleri gerektiğini ifade etti. 

Görüşmede İç Anadolu Bölgesi’ndeki  illerin kalkındırılması  için GAP modelli bir kalkınma projesinin yapılması görüşü de Başbakan Ahmet Davutoğlu ile paylaşıldı.