Yozgat'ta, viraja girdiği sırada kayan TIR'ın dorsesi karşı yönden gelen beton mikseri ile otomobile çarptı. Kazada mikser şoförü ile otomobil sürücüsü yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, kaza, Yozgat-Sungurlu Karayolu Kırıklı mevkiinde meydana geldi. Yozgat Et Süt Kurumu'na getirdiği büyükbaş hayvanları indirdikten sonra Sungurlu yönüne ilerleyen Kadir Bulut idaresindeki 66 LY 713 plakalı TIR, belediye asfalt plenti önünde bulunan viraja girdiği sırada, çiseleyen yağmurun etkisiyle kayarak yolu kapattı. Bu sırada karşı yönde gelen 66 KN 959 plakalı beton mikseri, viraj içerisinde TIR dorsesine çarptı. Arkadan gelen 06 BE 1549 plakalı otomobil de yolu kapatan TIR'a çarparak yol kenarına savruldu. Kazada, beton mikserinin şoförü Şevket Erciyas ile otomobil sürücüsü Mustafa Kılıç yaralandı. Araçlarda sıkışan sürücüler sağlık ekipleri tarafından sıkıştıkları yerden çıkartılarak Yozgat Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kazanın meydana geldiği virajda, belediye tesisi tarafından mıcır depolandığı ve yağmur çiselemesi sonucu mıcır tozlarının yolu kayganlaştırdığı belirtildi. Kazaya sebep olan TIR şoförü Kadir Bulut, viraja girdiği sırada dorsenin makasladığını belirterek, "TIR kayınca elimden çıktı. Karşıdan gelen araçlara da işaret verdim ama onlar da duramadı kaza meydana geldi" dedi.