Akdağmadeni ilçesinde MHP teşkilatı binasına 18 Aralık 2014 tarihinde asılan ve şikayet üzerine polis tarafından indirilen, üzerinde ayetten alıntı yazılı bez pankart ile ilgili olarak soruşturma tamamlandı, Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

MHP Akdağmadeni İlçe Başkanlığı'nın eski bakanların isminin karıştığı yolsuzluk iddialarının yıldönümü nedeniyle hazırlattığı, üzerinde 'Ali İmran Suresi'nin 161. Ayeti' yazılı bez pankartı geçen yıl Aralık ayında parti binasına aştı. Bunun üzerine AK Parti Akdağmadeni İlçe Başkanı Önder Gürel ve eski İlçe Başkanlarından Adem Darımla'nın şikayeti üzerine pankart binadan polis gözetiminde indirildi. Pankart ile ilgili açılan soruşturma tamamlandı. Akdağmadeni Cumhuriyet Savcısı Dilek Öztürk, MHP Akdağmadeni İlçe Başkanı Mehmet Kürşad Belen hakkında hazırladığı dosyayı Akdağmadeni Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. Savcılık, Belen hakkında 'Kamu görevlisine karşı hakaret' davası açılmasını istediği soruşturma dosyasında, MHP İlçe teşkilatına asılı pankartta ''Ali İmran Suresi'nin 161. Ayeti Kerimesi'nde Cenab-ı Allah şöyle buyurmaktadır; Emanete hıyanet etmek, bir peygamberin yapacağı iş değildir. Her kim hıyanet edip de ganimetten veya kamuya ait hasılattan bir şey aşırır, bunu da gizlerse kıyamet gününe o vebalini aldığı şeyler boynuna asılı olarak gelir. Sonra her kişiye kazandığı şeylerin mülakatı tastamam yazılı verilir, hiç haksızlığa uğratılmazlar. 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet haftası kutlu olsun'' yazılı olduğunu hatırlatıp, bununla eski bakanlar Egemen Bağış, Zafer Çağlayan, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler yürütülen soruşturmanın kastedildiğine yer verdi. Mağdurlar hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği vurgulanan Savcılık talebinde, pankartta yer alan ifadelerin bir kimsenin onur, şeref ve hasiyetini rencide edebilecek nitelikte olması nedeniyle yargılanarak işlediği suçtan dolayı MHP İlçe Başkanı Belen'in yargılanarak, cezalandırılmasını istedi. 

Pankart ile ilgili açılan davanın ilk duruşmasının 24 Haziran 2015 tarihinde Akdağmadeni ilçesi Asliye Ceza Mahkemesi'nde görüleceği bildirildi. 
Seyfi Çelikkaya