Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı ile Ülkü Ocakları İl Başkanlığı Cumhuriyet Meydanına 'kardeşlik' sofrası kurdu.

Bin kişinin aynı sofrada buluştuğu iftara Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ethem Sedef, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Ülkü Ocakları İl Başkanı Duran Küçükduman, Partililer ve vatandaşlar katıldı.

Cumhuriyet Meydanında kurulan bin kişilik iftar sofrasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.  Talep yoğun olunca Parti teşkilatı, masa ve sandalye sayısını arttırdı. 

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ethem Sedef, Yozgat halkı ile birlikte aynı iftar sofrasında buluştuklarını söyledi.

Sedef, "Bu mübarek Ramazan ayında iftar sofrasında buluşarak birlik ve beraberliğimizin insanlarımızın paylaşım duygularımızın artmasını bununda genele yayılmasını amaçladık. Yozgat'ta da siyasi görüşü ne olursa olsun aynı sofrada buluşabileceğinin bir örneğini göstermek için bugün bu sofrayı kurduk. İnşallah bu sofrada yapılan dualar vatanımızın, milletimizin, askerimizin ve polisimizin güçlenmesine daha refah günler yaşamasına vesile olur" dedi. 

Ethem Sedef, "Ramazan-ı şerifi yaşadığımız bu günlerde değerli  kardeşlerimizin  büyük bir katılımla MHP teşkilatımızın yaptığı iftara katıldılar. Hepsine katılımlarından dolayı teşekkür ederim. Bugün il ve ilçe teşkilatlarımız tam kadro buradalar. İftar yemeğinde göstermiş olduğumuz birlik ve beraberlikte olduğu gibi önümüzdeki yıllarda devam edeceğiz. Bize yalnız bırakmayan ve büyük katkılar sağlayan hemşerilimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.