8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yapılan program Sedefler düğün salonunda gerçekleştirildi. Programa MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay, MHP İl Başkanı Ferhat Altan, Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Yozgat Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir ve partililer katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, tüm dünya kadınlar gününü bir güne sığdırmış olabilir. Ama bizim için kadınlarımızın yeri ayrıdır. Kadınlar bizim için kutsaldır. Bizim kadınlarımız, şefkatli, merhametli, fedekar, savaşçı, şeref timsalidir. Bu kutlu dava yolunda elimizden yüreğimizden gelen tüm desteği Mehmet Erdemir başkanımızdan esirgemeyeceğine inanıyorum” dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir, sizlerle ben yıllar önce birçok şey paylaştık. Yozgat’a güzel şeyler yaptık. Güzel eserlerin altına imzalar attım. Aradan yıllar geçti tekrar karşınıza çıktım. Ben bir terzi çocuğuyum. Bu dünyada bir terzi çocuğunun gelebileceği en güzel yerlere geldim. Sizlerle, sizlerin sayesinde geldim. Yıllarca belediye başkanlığı yaptım” dedi.

Yozgat’ın 30-40 sene önceki makus tarihi değişmedi diyen Erdemir, “yine annelerin gözü yaşlı, annelerin binbir zorlukla yetiştirdikleri çocukları işsiz, evin reisi evine ekmek götürmek için zorlanıyor. İşte ben bunun için aday oldum. Yoksa hiçbir nefsi bir şeyim kalmadı. Takdir edersiniz ki evin reisi evine ekmek götüremezse o evde huzur kalmıyor. Evlatlarınız işsiz ve aşsız kaldığı zaman kimsenin kapısını çalamıyorsunuz ” diye konuştu.

MHP Milletvekili Ethem Sedef ise, “böyle güzel ortamda ilk defa konuşuyorum.  8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun. Allah nicelerine sağlıklı, huzurlu bir şekilde erişmenize vesile olsun. 8 Mart’ta bu programı yapacaktık ama Regaib Kandilinden dolayı birkaç gün öncesine aldık” dedi.

Son olarak konuşan MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve Kadın Kolları Koordinatörü Nevin Taşlıçay, “kadın vatandır diyen, kadın gelecektir diyen ufuk yıldızımız milli duruşumuzun övünç kaynağı genel başkanımızın selamlarını getirdim Yozgat’a. Anadolu’nun toprağı bereketlidir. Bu salonu dolduran vefakar kadınlarımıza, eli öpülesi analarımız var” dedi.

Yozgat’ta eski günlere 3 hilalli günlere özlem olduğunu belirten Taşlıçay, “1989 yılındaki şanlı maziye Mehmet Erdemir’li günlere hasret var. Dinamizmi, çalışkanlığı ile Yozgat’ta yeni dönem başlatan vekilimiz, il başkanımız, yöneticilerimiz, 31 Mart’ta belediyeyi almaya hazırlar. İnanıyorum ki bu çaba boşa gitmeyecek. Bu coşku 31 Mart akşamı zafere dönüşecek. Kadınlarımızın 31 Mart’ta belediyeyi almaya hazırlar” diye konuştu.

Konuşmalar sonrasında Belediye Başkan Adayı Mehmet Erdemir’in yapacağı projelerin slayt gösterisi, konser, animasyon gösterisi ve çeşitli ikramlar sonrasında program sona erdi.