24 Haziranda yapılacak olan seçimlerle igili olarak Yozgat MHP İl Başkanlığı bir basın açıklaması yayınladı.

MHP Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan imzası ile yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. 
"Açık Beyanımızdır...!

Mahalli İdareler ve Belediye Seçimlerinde Partimizden Belediye Başkan adayı veya meclis üyesi adayı olmayı düşünen herkese sesleniyoruz.

Partimizin kapısı Türk Milletinin şerefli her bir ferdine sonuna kadar açıktır.

Milliyetçi Ülkücü Hareketi temsil edebilecek Yozgat ve Yozgatlıya hizmet edebilme yeterliliğini kendinde gören, teşkilatlarımızla uyumlu çalışabilecek tüm aday adaylarının partimizi tercih etmesi bizlere onur verecektir.

Şimdiden çalışmalarına başlamaları ve hazırlık içinde olmaları da bizleri mutlu etmektedir. 

Ancak; Belediye seçimlerinde adaylık düşünen herkes iyi bilmelidir ki önümüzde Ülkemiz açısından son derece kritik Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri 24 Haziran da yapılacaktır. Partimizin önceliği de Cumhur İttifakının başarıya ulaşması ve TBMM ‘de MHP’nin daha güçlü temsil edilebilmesini sağlamaktır.

Bu sebeple 24 Haziran da yapılacak olan seçimlerde Mahalli İdareler ve Belediye seçimlerinde her hangi bir yere aday olmayı düşünen herkesin birer Milletvekili adayı gibi çalışmaları gerekmektedir.

Aday olmayı düşündükleri İlçe sınırları içerisinde bugünden başlayarak 24 Haziran’a kadar kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakı ve MHP’nin başarısı için Teşkilatları ile koordineli çalışan aday adaylarının ortaya koyacakları performans Belediye seçimlerinde partimizden aday olabilmeleri için en büyük ölçüt olacaktır. 

Ülkemiz açısından son derece önemli olan bu seçimlerde, tüm imkanlarını kullanmayan, partimizin başarısı için terlemeyen aday adaylarını, teşkilatlarımızın ve ülküdaşlarımızın keskin hafızasının asla unutmayacağının bilinmesini arzu ediyor ,İl teşkilatımız ve tüm ilçe teşkilatlarımız adına Kamuoyuna Saygılar sunuyoruz..."