Milliyetçi Hareket Partisi, Yozgat Merkez İlçe Başkanlığı olağan kongresi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda yapıldı. Kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, 21. dönem Yozgat Milletvekili Ahmet Erol Ersoy, İl Başkanı Ethem Sedef ve partililer katıldı.

Kongrede bir konuşma yapan MHP İl Başkanı Ethem Sedef,  Devlet Bahçeli'nin duruşu ile Türk milletinin kim olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi.

Başkan Sedef, "48 yıllık hareketin liderinden hainlik bekleyenler aklını başına alsınlar. Onu savunmaktan geri durmayız. Koltuk için değil, Devlet için evet diyoruz.  Dün yanımızda CHP var diye CHP'li mi olduk. Bugün de AKP var diye AKP'li mi olacağız.  Beka sorunu varsa ülkücüler canını ortaya koyar. Ülkücüler evet sandıklarını patlatmalı.Toplu vurdukça bozkurtlar onu hiç bir hain sindiremez" dedi.

Yeniden başkanlığa seçilen Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu ise, MHP'nin her kongresinin bir toy, bir yeniden diriliş olduğunu dile getirdi.

Irgatoğlu, "Görev süremiz boyunca il başkanımız Ethem Sedef ile birlikte hareketimizi bir adım daha ileriye götürme gayretinde olduk. Sadece Merkez ilçe de ve köylerde değil, Yozgat'ın bütün ilçe ve köylerinde ki ülküdaşlarımızla birlikte olduk.  Uyguladığımız üçlü denetim sistemi ile hem sandık, hem bina, hem de merkez binamızda seçimlerde koordineli olarak  en hızlı ve doğru bilgi akışını sağladık. Bu önemli ve kutsal görevi hiç bir şaibe ve tatsızlığa ismimizi karıştırmadan alnımız açık bir şekilde yerine getirdik" diye konuştu.

Kongrede konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ise, partililere referandum da neden evet dediklerini anlattı. Durmaz, CHP ve Ak Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek'i eleştirdi.

Cemil Çiçek'in de hayırcılara katıldığını kaydeden Sadir Durmaz, "‘Hayır’cıları şuraya platforma çıkarın, ortada CHP, sağında FETÖ, solunda PKK, arkasında Perinçek, önünde de sözüm ona ‘muhalif’ denen bazı zavallılar, şimdi onlara Cemil Çiçek de katıldı. Bu tabloya herkes baksın. Sayın Çiçek, bir yerden işaret mi aldın da referanduma 20 gün kala konuşuyorsun, Perinçek’in sözcülüğüne soyunuyorsun. Milliyetçi Hareket Partisi’yle bir araya gelmek, Milliyetçi Hareket Partisi’nin peşine takılmak milli onuru kurtarmaktır. PKK’yla da FETÖ’yle de yürümekten yüz bin kere daha kıymetlidir daha hayırlıdır. Herkes aklını başına almalıdır" dedi.