Cumartesi yapılacak olan kongrede kendisinden başka aday olmadığını, tek aday ile kongreye gidildiğini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu, "Partimizin Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin gösterdiği hedef doğrultusunda hareket ediyoruz. Liderimiz ülkemizin bekası için bizden ne istiyorsa onu eksiksiz yerine getirmek zorundayız. Kongremizin Yozgat’a ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" dedi.

Irgatoğlu 16 Nisan referandum seçimlerinin yaklaştığını belirterek: "Büyüklerimizin ön görüleri bizim ışığımız olacak hep birlikte yılmadan yorulmadan bu kutlu yolda omuz omuza çalışacak ve mutlaka başaracağız. Cadde cadde, sokak sokak gezerek gerekirse yeniden kendimizi anlatacak heyecanımız birlikteliğimiz, inancımız ve sadakatimiz en büyük gücümüz olacak. 16 Nisan'da yapılacak referanduma liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin önderliğinde aynı yolda yılmadan yıkılmadan devam edeceğiz. Devletimizin bekası için bizler de elimizden geleni yapacağız." dedi.

Vatan ve milletin bekası için çalışacaklarını belirten Irgatoğlu: "Siyasi kimliğimizi bir tarafa bırakıyoruz. Mesele hep söylediğimiz gibi siyasi mesele değil memleket meselesi. MHP milli meseleler söz konusu olduğunda devleti, milleti önceleyen tutumunu hep ortaya koymuştur. Çünkü bu ülke için bu evet'in çıkması gerekiyor. Herkes ne yapması gerekiyorsa ortaya koymalı. Ülkücülerin ben bu işe daha çok asılacağını inanıyorum. Ülke vazgeçilecek bir şey değil. Bizler ülkücüler olarak elimizden geldiği kadar bu milletin bekasını düşünerek çalışıyoruz." dedi. 

Cumartesi Günü yapılacak Merkez İlçe Kongresine davet çağrısında bulunan Irgatoğlu: "Yaklaşık iki buçuk senedir bu görevdeyim. Bundan sonra da davam için elimden geleni yapacağım. Bizler bu ülkenin ve milletimizin bekası için en doğru kararı vererek yolumuzda ilerlemeye devam edeceğiz. Yapacağımı kongreye davaya gönül vermiş bütün ülküdaşlarımı bekliyorum." dedi.