MHP'de İl Başkanları Toplantısı Sona Erdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İl Başkanları toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılımıyla Kızılcahamam'da yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 02 Mart 2015, Pazartesi günü, saat: 10:52

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), İl Başkanları toplantısı Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılımıyla Kızılcahamam'da yapıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef'in de katıldığı İl Başkanları toplantısı sonunda bir basın açıklaması yapan Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Devlet Bahçeli "Türkiye yıkım üstüne yıkım yaşamaktadır. Yenilgilerin en koyusu üzerimize devrilmekte, önümüzü kapatmaktadır. Ülkemiz hezimetten hezimete koşmaktadır. Devlet, millet, vatan, bayrak, varoluşumuzun tarihi ve kültürel mirasları linç edilmekte, sistemli bir operasyon geçirmektedir. Öyle bir duruma gelinmiştir ki, bugünkü Türkiye’yle 1919’lu yılların Türkiye’si neredeyse bire bir örtüşmektedir.Milli mukavemetimizin temelleri dinamitlenirken, milli birliğimizin hisarları AKP-PKK ortaklığıyla delinmektedir."dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli basın açıklamasının devamında şunları söyledi " İki gün boyunca partimizin kongre ve seçim çalışmaları detaylı bir şekilde görüşülmüş, önümüzdeki siyasi süreç ve takvim ayrıntılarıyla değerlendirilmiştir. Gururla söylebilirim ki, Milliyetçi Hareket Partisi’nin dinamik, atılgan, gözü pek, çalışkan, azimli ve inanmış kadroları görev ve sorumluluklarının ziyadesiyle şuurundadır. Partimizin ana omurgası olan il ve ilçe başkanlarımız taşıdıkları tarihi vazifenin, üstlendikleri milli vakarın farkındadır.

Kızılcahamam’da düzenlediğimiz il başkanları toplantısı deyim yerindeyse bir güven, iman ve heyecan tazelenmesi olarak da görülmelidir.

Şu anda burada bulunan arkadaşlarımız girdikleri demokratik rekabetten süzülerek çıkmışlar, Milliyetçi Hareket Partisi’ni illerinde temsil etme görevini elde etmişlerdir. Böylelikle 17 Kasım 2014 tarihinde başlayan il ve ilçe kongrelerimiz başarıyla ifa edilmiş ve Milliyetçi-Ülkücü iradenin tecellisi ile yeni yönetimler belirlenmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kongre süreci, 21 Mart 2015 tarihinde yapılacak 11. Olağan Büyük Kurultay ile sona erecektir.

Türk milletinin hizmetindeki bir görevin ve tarihi bir misyonun nöbet değişimi olan kongrelerimiz, 46 yıllık onurlu mazimize, partililerimizin vakarına da uygun olarak gerçekleşmiştir. Büyük sonuçlara ulaşmak, yüksek hedeflere yönelmek günlük sorunlara takılmadan, inançlarda ve ülkülerde kırılma yaşamadan istikrarlı, kendisini aşmış; şahıslara değil ülkülere odaklanmış dava adamlarının maharetidir. Tarih boyunca büyük davalar, büyük hayalleri olan, isteyen, kendini adayan, rahata ve kolaya eyvallah etmeyen insanların omuzlarında yükselmiştir.

Öcalan canisi sözde mesajında, 30 yıllık çatışma sürecinin kalıcı barışa götürülmesinden ve demokratik çözüme ulaştırılmasından bahsetmektedir. Devamla, asgari müştereğin sağlandığı ilkelerde silahlı mücadeleyi bırakma temelinde, stratejik tarihi kararı vermek için PKK’yı bahar aylarında olağanüstü kongreyi toplamaya davet etmiştir. Ve bu daveti, silahlı mücadelenin yerini demokratik siyasetin almasına yönelik tarihi bir niyet beyanı olarak formüle etmiştir.

Bebek katili, 21 Mart 2013 Nevruz’unda, maşaları kanalıyla Diyarbakır’da kalabalıklara okunan mesajında; artık silahlar sussun diyordu. Kan döken teröristlerinin sınır dışına çekilmesini istiyordu. Ve yeni bir sürecin başladığını söylüyordu.

Aradan geçen iki yıllık süreye rağmen PKK ne sözde geri çekilmesini sağlamış ne de silah bırakmıştır. Bilakis, teröristler dağ kadrosunu tahkim ve takviye etmişlerdir. Erdoğan şahsi beklentilerini, koltuk hırsını, yasa ve anayasa ihlalleriyle birlikte kanundan kaçma çabasını sistem değişikliğiyle emniyete alma hevesindedir.

Buna da yeni Türkiye diyeceklerdir. Biz böyle bir Türkiye tanımıyoruz, böyle bir köhnemiş ve mağlup olmuş ülkeyi asla istemiyoruz. Sonuna kadar demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimize inanıyor, ferasetine hayranlık duyuyoruz. Başkent Ankara’nın emanetlerini çiğnetmeyeceğiz.

‘Korkma’ diye başlayan İstiklal marşımızdan başka yeni bir marş yazdırmayacak, ezanı susturmayacak, bayrağı indirmeyecek, vatanı böldürmeyeceğiz.

Türkiye’de Türklüğe savaş açanlarla amansız, çok etkin, çok yoğun, alan ve vatan savunan bir mücadele vereceğiz.

İl başkanlarımıza çok iş düşmektedir. Ve ihanet defedilecekse bunun şeref payesi önce sizlerin olacaktır. Sizlerden temennim, yıkılması mukadder olan bu kötülük kervanına son darbeyi indirmek için her şeyi yapmanız, aklın, sağduyunun, vakarın ve demokrasinin yolundan hiç ayrılmamanızdır. Dedikodulara, sanal medya operasyonlarına, tezvirat ve tahrik dolu söylemlere geçit vermeyiniz. Bu düşüncelerle gideceğiniz yörelerde varlık ve hayat mücadelesi veren hemşerilerinize, değerli vatandaşlarımıza selamlarımı götürünüz.

Rabbim bizleri kutlu yolculuğumuzda mahcup etmesin.

Tekraren hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, her birinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyorum."

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki