MHP Yozgat İl Başkanlığı 12'nci olağan kongresi gerçekleştirildi. Mevcut İl Başkanı İbrahim Ethem Sedef, tek aday girdiği kongrede güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

12. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmaya selamlama ile başlayan Başkan Sedef,il kongresi katılımcılarına teşekkür ederek, "Burada sizlerle birlikte olmaktan, sizleri misafir etmekten teşkilatlarım ve partim adına onur ve gurur duyuyorum. Milliyetçi Hareket Partisine ‘ne gönül vermiş çok kıymetli ülküdaşlarım, Yaklaşık 2.5 yıl boyunca sizlerin verdiği yetki ile il başkanlığı görevini yapmaktayım" dedi.

İl başkanlığı yaptığı 2.5 yıllık süreç içerisinde Milliyetçi Hareket Partisini ve davasının ileriye gitmesi için elinden gelen her şeyi yaptığını belirten Başkan Sedef, parti yönetimi ile birlikte MHP'yi en üst seviyede temsil etmeye gayret gösterdiklerini, İlçelerle, ilçe teşkilatları ve başkanlarla, diyalog ve muhabbetin hiç azalmadığını vurguladı.
 
Her bir ilçe başkanına ve yönetimlerine, şahsına olan sevgi ve ilgilerinden dolayı teşekkür eden Başkan Sedef, "Ayrıca siz değerli gönüldaşlarımızla da aynı ölçüde, ülkücü ülkücünün öz gardaşıdır diyerek, sizlere hizmette hiç geri durmadık" diye konuştu.

Başkan Sedef, Görev süresi içerisinde 2 tane genel seçim, bir tanede referandum seçimi süreci geçirdiklerini ifade ederek konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Karşımızda iktidar partisin gücü, imkanı olmasına rağmen Milliyetçi Hareket Partisi’ni hiç bir konuda eksik bırakmadık. Propaganda, görsel , sesli araç, reklam ,aklınıza gelebilecek her türlü imkanı seferber ettik. Köy köy, ilçe ilçe, belde belde, her yerde çalışmalarımızı gerçekleştirdik.
 
Yine görev süremiz boyunca bize ihtiyaç duyan partili, partisiz bütün Yozgat'ı kucakladık. Gücümüzün yettiği hiç bir fedakârlıktan kaçınmadık. Sendika başkanlarımızla, Ocak teşkilatımızla, Kadın kolları teşkilatımızla  her daim uyumlu bir şekilde çalışma gayretinde olduk.
 
Bizler Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yozgat’ta her zaman diri, aktif dinamik bir yapıda olduğunu dosta, düşmana karşı hep gösterdik. Yeri geldi işimizi, yeri geldi ailemizi, yeri geldi kendimizi unuttuk. Her türlü fedakarlığı gönülden yürekten kalpten yaptık. Çünkü bizler bu büyük davanın neferiyiz. Çünkü sizleri ve partimizi gerekirse canımızı  verecek kadar çok seviyoruz. Cenabı-ı mevlam sizleri, Türk milliyetçilerini başımızdan eksik etmesin.
 
Türk milliyetçileri bu ülkenin teminatıdır. Türk milliyetçileri bu ülkenin sahibidir. Milliyetçi Hareket Partisi Türklüğün son kalesidir. Milliyetçi Hareket Partisini ve ülkücü hareketi anlamak ve anlatmak gerekiyor.

MHP ve ülkücüler tarihi boyunca Türk milletine hizmetten başka bir şey düşünmemiş. Ezan için, bayrak için vatan, için canlarını ortaya koymuşlardır.

Her türlü zorluğa rağmen ülkücüler ideallerinden vazgeçmemiştir. İşkenceler, cezaevleri, idamlarla karşılaşmış, fakat bir an olsun vatan sevdasından vazgeçmemişlerdir. İdam sehpasında bile Mustafa'lar ölür, Allah davası ölmez diyen koç yiğitlerin davasıdır Milliyetçi Hareket Partisi ve ülkücü hareket. 

Bir asrı aşan Türk milliyetçiliği fikriyatının temsilcisi olan partimiz elbette Türk milletinin ve Yozgat halkının desteği ile, ilgisiyle ve yardımı ile bu zamana kadar güçlenerek gelmiştir.

Milliyetçi hareket patisi iktidar olmaya talip ve hazırdır. Milliyetçi Hareket Partisi hedefleri ile ilkeleri ile yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleri ile milletimize hizmet etmeye kararlıdır. Sizler sadece bu partinin mensubu değilsiniz. Sizler yalnızca bir siyasetin takipçileri de değilsiniz. Bu ülkenin teminatı, harcında çimentosunuz.

Yeri geldi şehitleri kucakladınız, yeri geldi zindanlara kafa tuttunuz, yeri geldi Necip Altınok oldunuz,Metin Karatepe oldunuz ölümlere kafa tutunuz. Allah yolundan hiç sapmadan, milliyetçiliğin ter temiz çizgisinden hiç ayrılmadan, Ülküleriniz ve Türk İslam ruhu ile örtüştürdünüz. Acıları yenerek, zorlukları aşarak, çetin yolları geçerek, davamızı bayraklaştırdınız. Ülkülerimiz yücelttiniz ve bu gün unutmayınız ki sizler Türk milletinin övünç madalyası, cesaret timsallerisiniz.

Mensubu olmaktan övündüğümüz büyük milletimiz bizlerden çok şey bekliyor. Yürekten bağlandığımız aziz milletimiz bizlerden çok şey umuyor. Tıpkı Bilge Kaan gibi, Tıpkı söğütten seslenen Ertuğrul Gazi gibi, Haçlıları şaşkına çeviren Kılıçaslan gibi, Tıpkı Fatih gibi,Tıpkı düşmanı  süpüren Mustafa Kemal gibi, Tıpkı tabutluklara dar galen Başbuğ Türkeş gibi.

Bunlar bizim kutlu davamızın özetidir. Acıda olsa gerçeklerdir. Bizi yok etmeye çalışanlar, üzerimize kinlerini kusanlar, Ülkücüyü hakir görenler her dönemde mağlubiyetin sillesi ile soluksuz kalmışlardır.

Emin olunuz şehitlerimiz bizimledir. Gazilerimiz aramızdadır. Ülkülerimiz rehberimizdir. Allah resulünün himmet ve şefaati üzerimizdedir. Allahın selamı rahmeti ve bereketi hepimiz üzerine olsun.

Kongre vesilesi ile yüce heyetinizin huzuruna çıktık. Çocukluğumdan beri hizmet ettiğim kutlu davanın bir neferi iken sizlerin teveccühleri ile Şahsımı hareketin il başkanı yaptınız.

Yenilenmiş bir yönetimle tekrar huzurunuzdayız. Bir dönem daha ülkücü hareketin il başkanlığına talibiz. 

Desteğinizle güçleneceğiz ve Yaradan’ın da takdiri ile ilk hedefimiz yaklaşan yerel seçimlerde Yozgat’ta bulunan bütün ilçe belediyelerimizi alacağız. Yozgat’ta Milliyetçi Hareket Partisini 1. Parti yapacağız. 2019’da da Allah izin verirse Ülkücü bir Cumhurbaşkanı seçeceğiz. Biz buna inanıyoruz ve çalışıyoruz.

Kongremize katılarak bu şölen havasının oluşmasına katkı sağladığınız, Ülkücü hareketin Yozgat genelinde gücünü gösterdiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Her birinizi saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum. 

Ne Mutlu Türküm Diyene."