MHP'nin 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda tek aday olarak gösterilen Devlet Bahçeli, 1149 oy alarak yeniden MHP Genel Başkanı seçildi. Ankara spor Salonu'nda gerçekleştirilen Kurultayda 1160 delege oy kullandı. Geçerli oy sayısı, 1149 oldu. Tek aday gösterilen Bahçeli, geçerli oyların tamamını alarak yeniden Genel Başkan seçildi.

Devlet Bahçeli, 1149 oyla yeniden MHP Genel Başkanı oldu. Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilen MHP 11. Olağan Büyük Kurultayı'nda delegeler, 14 sandıkta genel başkan seçimi için oy kullandı. Partinin genel seçim kampanyasında kullanılacak şarkıların da ilk defa kamuoyuna sunulduğu kurultaya bini aşkın davetli katıldı.

DİVAN BAŞKANI SEMİH YALÇIN
MHP Kongresi'nde Kongre divanı oluşturuldu. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın oy birliği ile divan başkanlığına seçildi.
Gündeme geçilmesinin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultaydaki konuşmasına başladı.

SEVGİLİ BOZKURTLARIM, ASENALARIM
Devlet Bahçeli, kürsüde yaklaşık 2 saate yakın bir konuşma yaptı. Konuşmasının ardından Bahçeli, Nevruz nedeniyle örs üzerinde temsili demir dövdü.
Bahçeli'nin kurultay konuşmasından öne çıkan satır başları şöyle: ''Mazisi kahramanlıkla bezenmiş büyük Türk milleti, muhterem vatandaşlarım, kurultay divanın sayın başkan ve üyeleri, Türk-İslam ülküsünün yılmaz bekçisi fedakar ülküdaşlarım, sevgili Bozkurtlarım Asenalarım yeni bir günde yeni bir diriliş destanını yazma yepyeni ümitlerle coşmak için beraberiz bir aradayız.

TÜRKİYE'NİN GÖZÜ KULAĞI BU SALONDADIR
Türk'ün bahar bayramında yeniden Doğuş amacıyla biriz ve birlikteyiz. Nevruz'un güzelliklerin habercisi olmasını diliyorum. Sizlerin ve aziz milletimizin Nevruz Bayramı'nı kutluyorum. Kucaklaşmak için buradayız. Türkiye'nin gözü kulağı bu salondadır. Türkiye'nin kalbi bu salonda atmaktadır.
Hoşgeldiniz Türk tarihinin mirasını getirdiniz. Hoşgeldiniz, kilim oldunuz gönüllerde dokundunuz sevda oldunuz dilden dile dolaştınız. Hoşgeldiniz sizler yenilgiyi reddeden asaletsiniz, sizler Türkiye'siniz. Biliyorum vatanı ablukaya alan insan suretlerine tahammülsüzsünüz. AKP'li yılları silmek için hazırsınız Türkiye'nin geleceği size bağlı. bugün bu salonda Kuva-i Milliye ateşi yeniden yanmaktadır. Bugün burada yalnız değiliz. Kutlu ecdadımızın ve şehitlerimizin ruhları, anıları bizimledir.

kaynak:milliyet