MHP Oyları Yükseldi, AKP Oyları Düşüşte

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, mazbata töreni öncesi parti binasında toplantısı düzenledi.
Yayınlanma tarihi: 12 Haziran 2015, Cuma günü, saat: 09:07

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, mazbata töreni öncesi parti binasında toplantısı düzenledi. Basın toplantısında Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı’ya da yüklenen Durmaz, Vali Yazıcı’nın AK Parti il başkan yardımcısı gibi çalıştığını söyledi.

DEVLETİN İMKANLARI SEFERBER EDİLDİ
MHP Milletvekili Durmaz, AKP’nin 7 Haziran seçimlerinde devletin tüm imkanlarını pervasızca kullandığını  belirterek, “Devlet kanalı TRT, yandaş medya AKP’nin siyasi kampanyası için seferber edilmiştir.Valiler AKP’ye çalışmıştır.Hazine kaynakları AKP’nin emrinde ahlaksızca israf edilmiştir. Tüm ülkemizde olduğu gibi özellikle Yozgat’ta seçim çalışmaları boyunca AKP’li eski bakan ve milletvekilleri devletin bütün imkanlarını seferber ederek, hak, hukuk gözetmeksizin çalışma yapmıştır. Buna Yozgat valisi de ön ayak olmuş kurumlara yazılı talimatlarda bulunarak adeta AKP il başkanı gibi çalışmıştır. Yapmış olduğumuz uyarılar da dikkate alınmamıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz kendi imkanlarımızla seçim çalışmamızı sürdürerek hemşerilerimize gerçekleri anlatmaya çalıştık. 13 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Yozgat’a hiçbir yatırım yapılmamıştır.Yapılmayan yatırımlar sanki yapılmış gibi gösterilerek hemşerilerimiz kandırılmaya çalışılmıştır” dedi.

MHP OYLARI YÜKSELDİ AKP OYLARI DÜŞTÜ
2011 yılı seçiminde vatandaşların AKP’ye %66.6 oranında destek vererek 171.840 oy, Milliyetçi Hareket Partisine ise %18.3 oran ile 47.285 oy destek verdiğini hatırlatan Durmaz, “2015 seçimlerinde bütün olumsuzluklara ve engellemelere rağmen Yozgat Halkı Milliyetçi Hareket Partisine %28 oran ile 66.958 oy sayısı ile destek vermiş, AKP’nin oylarını %58.31 oran ile, 140 bine kadar düşürmüştür. Bizim için oy oranımızdaki bu artış memnuniyet verici olmasına rağmen hemşerilerimizin AKP yalanlarına hala destek veriyor olması üzücü bir durumdur.

Bütün bu gerçekler ışığında Yozgatlı hemşerilerim seçimini yapmış iradesini ortaya koymuştur. Ortaya çıkan bu iradeye hepimizin saygı göstermesi gerektiğin belirtmek istiyorum” diye konuştu.

SANDIKTAN HÜR İRADE ÇIKTI
7 Haziran Genel Seçimler sonrası yeni dönemde de milletvekili seçilen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Sadir Durmaz, Yozgat Adliyesi'nde yapılan törenle mazbatasını aldı.

Durmaz, “Her türlü elverişsiz şartlara rağmen aziz milletimizin iradesi sandıkta tezahür etmiş, Türk milleti kurgulanan dayatma, karartma ve aldatma mekanizmalarına rağmen hür iradesini sandıkta göstermiştir” ifadelerini kullandı.

TEK BAŞINA İKTİDARA ÇOĞUNLUK VERMEDİ
“Türkiye’de yeni bir siyaset tablosu belirmiştir. 7 Haziran Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ilk sonucu, hiçbir partinin tek başına hükümet kuracak bir sayısal çoğunluğa ulaşamamasıdır. Adalet ve Kalkınma Partisi yaklaşık 13 yıldır süren tek başına iktidarını kaybetmiştir.AKP için sonun başlangıcı görünmüştür.

Türk milleti kutuplaşma simsarlarını açıkça ikaz etmiştir. Gerilim ve gerginliğe dayalı siyaset anlayışı bugün ağır bir yenilgi almıştır. Dahası milli iradeyi karartmaya, demokrasiyi çarpıtmaya dönük her türlü algı operasyonunun tutmayacağı artık net olarak anlaşılmıştır.”

Etiketler: mhp   sadir durmaz   yozgat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki