Mezarlıklarda bahar temizliği

Yozgat Belediyesi, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasını fırsat bilip, mezarlıklarda temizlik ve düzenleme çalışmalarını başlattı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:38

Yozgat Belediyesi, son günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesini fırsat bilip, mezarlıklarda temizlik ve düzenleme çalışmalarını başlattı.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, cenaze hizmetlerinin eksiksiz ve hızlı bir şekilde sağlanabilmesi amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesindeki Cenaze Hizmetleri Birimi’ni ayırıp, ayrı bir birim oluşturduklarını, böylece vatandaşların mezarlık ziyaretlerini ve defin işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebileceklerini söyledi. Birimde 10 personelin görevlendirildiğini ve mezarlıkların temizliğinden de bu personelin sorumlu olduğunu kaydeden Arslan, hava sıcaklıklarının baharı andırdığını, bundan yararlanıp, mezarlıklarda temizlik ve düzenlemeye yönelik çalışma başlattıklarını ifade etti. Arslan, Sarıtopraklık, Çatak, Taşocağı ve Top Mezarlıkları’nda mezarlık içi yollar ile birlikte çevre düzenlemelerinin de yapıldığını sözlerine ekledi.

Haber/Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki