Yozgat'ın önemli caddelerinden biri olan ve vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Lise Caddesi genişletme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda Meteoroloji Müdürlüğü Binası'nın da yıkımına başlanıldı.

Devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Vali Yazıcı, bütün çalışmaların insan odaklı ve  vatandaşlarımızın daha geniş, rahat kaldırımları kullanmaları için yapıldığını ifade etti.
 
Ağaçlar Kurtarılarak, OFİS Bahçesine Dikildi
Vali Abdulkadir Yazıcı, Jandarmaya ait lojmanın bahçe duvarı içerisinde bulunan ve zarar görmesi muhtemel ağaçların Transplantasyon yöntemi ile kurtarılarak bir kısmının yine aynı bahçede uygun bir yere, diğer bir kısmının ise Toprak Mahsulleri Ofisi’ne ait bahçeye dikildiğini söyledi.

Daha Müreffeh Bir Yozgat İçin Çalışıyoruz
Vali Yazıcı, Yozgat’a yakışmayan kamu binası bırakmayacaklarını, tadilat ve tamiratları yapılamayacak düzeyde olanların da yıkılıp yerine yenisinin yapılacağını vurgulayarak, “Binalarımızın üzerine yılların yorgunluğu yansımış. Görüntü kirliliği oluşturacak düzeye gelmişler. Bu kapsamda Yozgat Valiliği olarak, Lise Caddesi üzerinde bulunan ve Tarihi Yozgat Lisesi, Celal Atik Orta Okulu, Tarım İl Müdürlüğü, Jandarmaya ait lojmanlar ve Ofis binalarının önünde bulunan çirkin ve kaldırımları engelleyen duvarları yıktık ve geriye çekmek suretiyle de yeni duvarlar yaptık. Şimdi de Meteoroloji Müdürlüğü binasını yıkarak yine vatandaşların kullanımı için caddeyi genişletmiş olacağız. Vatandaşlarımıza daha güzel hizmet vermesi için buralarda Belediyemize yeni kaldırım alanları açmış olduk ” dedi.