Mesleki Eğitimde Akreditasyon projesi

Yozgat’ta Mesleki Eğitimde Akreditasyon Projesi kapsamında ’Eğitim Programı Hazırlama Çalıştayı’ yapıldı.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 00:16

Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi koordinatörlüğünde, Şanlıurfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Eğitimde Kalite Yeterlilik ve Akreditasyon (EKYA) Derneği ortaklığıyla hazırlanan ’Mesleki Eğitimde Akreditasyon Projesi’ kapsamında ’Eğitim Programı Hazırlama Çalıştayı’ yapıldı.

Yozgat Grand Ser Otel’de gerçekleştirilen çalıştayda, mesleki eğitimin cazibesinin artırılmasını amaçlayan projenin, mesleki ve teknik eğitim paydaşlarının bu yöndeki çalışmalarına ivme kazandırması için yapılması gerekenler konuşuldu. Proje bitiminde Yozgat ve Şanlıurfa’daki Mesleki ve Teknik Anadolu Lise’lerinin yeterlilikte uluslararası alanda kabul edilen kriterlere uygun hale getirileceği, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yürütülen akreditasyon çalışmalarının tamamlanması sonrasında da her iki okulun yeterliliklerinin onaylanacağı kaydedildi. 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, çalıştayın kapanışında yaptığı konuşmada, proje faaliyetlerinin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilip, hedeflenen amaçlara ulaşabilmesi için Yozgat Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’ne gereken desteğin sağlanacağını söyledi. Kuş, ’’Bu tür proje çalışmaları diğer okullarımızda da gerçekleştirilmesini arzulamaktayız’’ dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
haber yazılımı: buki