Mesire alanı taşınacak

Eğilmez, Milli pakın yoğun insan baskısından kurtarmak için üst kısımdaki park kaldırılarak alt kısımda yeni bir mesire alanı oluşturuldu. Yine çamlıkta yol başta olmak üzere yeni çalışmalar devam etmektedir.
Yayınlanma tarihi: 01 Mart 2015, Pazar günü, saat: 02:51

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez, kent ormanını özellikle yaz aylarında oluşan yoğun baskıdan kurtarmak için üst kısımdaki park alanının kaldırılarak, Çamlık’ın daha aşağı kısmında oluşturulan ve Fatih Tabiat Parkı olarak adlandırılan yeni mesire alanına taşınacağını, üst kısımların ise sadece gezi ve dinlenme alanı olarak kullanacağını ifade etti. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Yozgat Şube Müdürü Cihan Eğilmez, Çamlık Milli Parkının Yozgat’ın gözde mesire alanlarından biri olduğunu belirterek, “Milli pakın yoğun insan baskısından kurtarmak için üst kısımdaki park kaldırılarak alt kısımda yeni bir mesire alanı oluşturuldu. Yine çamlıkta yol başta olmak üzere yeni çalışmalar devam etmektedir. Çamlık üst kısımlar sadece gezi ve dinlenme alanı olarak kullanacak. Mevcut Köşk’ün bulunduğu alanda bir kafeterya ve ziyaretçi tanıtım merkezi yapılacak. Yine bu alanda yürüyüş yolları ve bisiklet parkurları yer alacak. Alt kısımda yapılan alan ise günübirlik mesire alanı olarak kullanılacak” dedi.

Kent Ormanı olarak adlandırılan alanın isminin Fatih Tabiat Parkı olarak yeniden düzenlendiğini ve çalışmaların devam ettiğini ifade eden Eğilmez, “Burası geniş bir alanı kapsayacak. Daha önce burada ateşli piknik yapmak yasaktı, şimdi belirlenen alanlardaki mangallarda ateş yakılabilecek. Yaklaşık 6 hektar genişliğindeki Fatih Tabiat Parkında 180 kamelya, yanında piknik mangal üniteleri, yürüyüş yolları, spor tesisi, içme suyu, 2 adet tuvalet, çocuk oyun parkları, yağmur sığınakları yer almaktadır. Bu parkımız Çamlık Günübirlik Kullanım Parkı ve Fatih Tabiat Parkı, Yozgat halkının park konusunda ihtiyacını karşılayacağını düşünüyorum” diye konuştu. 

merhabayozgat

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 7 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki