Çalatlı köyü sınırları içerisinde yer alan mera arazileri, mera vasfından çıkarılacak. Araziler, küçük sanayi sitesi yapımı için hazine'ye devredilecek. Bunun için gerekli olan meclis onayı da alındı. 

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkan Vekili Ali Açıkgöz, komisyon tarafından hazırlanan raporu mecliste okudu. Açıkgöz, "Yapılan incelemeler neticesinde mevcut sanayi sitesinin şehir merkezinde kaldığı ve etrafında konut alanları ve sitelerin çoğaldığı ve sanayi sitesinin genişlemesi için yeterli alanın olmadığı, bundan dolayı yeni sanayi sitesi için yerleşim yerine ihtiyaç duyulduğu. Yüksek gelirim hattının mevcut yerine içerisinde yer aldığı, yeni yapılacak sanayi sitesi yerinin havaalanı ve çevre yoluna yakın mesafeden geçeceğini belirtildiği yerinde yapılan incelemeler de belirlenmiştir" dedi. 

Açıkgöz, Çalatlı köyü bulunan mera arazilerinin tamamında küçük sanayi sitesi yapımının kamunun yararına uygun olacağından tahsis edilmesi ve gerekli işlemlerin yapılmasının komisyonca uygun bulunduğu dile getirdi.

Meclis Başkan Vekili Dursun Tuncer ise, mera arazilerinde vasıf değişikliği yapıldıktan sonra arazilerin sanayi sitesine devredileceğini söyledi.

Tuncer, "Küçük sanayi sitesinin taşınması 8-10 yıl gibi bir süreyi bulur. Bununla alakalı meclisten sadece kamu yararına uygun olup, olmadığına ilişkin bir meclis kararı talep ettiler" diye konuştu.

Öte yandan MHP'li Meclis Üyesi Ümit Şahbaz'da bu kararın görüşülürken sanayi sitesi başkanının meclis de bulunmamasına tepki gösterdi.
 
İl Özel İdaresine Bozok Organize Sanayi Bölgesi kurucu müteşebbis heyetindeki İl Özel İdaresinin yüzde 82,5'lik hisse payının yüzde 17,5'lik hissesi Yozgat Belediyesine, yüzde 17,5'lik hissesi Sorgun Belediye Başkanlığına, yüzde 17,5'lik hissesi de Sorgun Ticaret Odasına devredildi.