Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedad Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Umut Naci Baykan, Daire Başkanı Turgay Albayrak ve GEDAŞ Kentsel Dönüşüm Müdürü Vedat Çiftçi’den oluşan heyet Yozgat'ı ziyaret ederek "Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi" proje alanını yerinde inceledi.

Heyet, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ile proje üzerine belediyede toplantı gerçekleştirdikten sonra, Toprak Mahsülleri Ofisi ve Menekşe Evlerini yerinde ziyaret ederek hak sahibi vatandaşlarla bir araya geldi.

Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında fiziki olarak ilk adım bir hafta sonra atılacak. TMO’nun tapu teslimi yapıldıktan sonra, ofis binalarının yıkımı Yozgat Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Köse, "Bugün Menekşe Evler Kentsel Dönüşüm ve Millet Bahçesi projemizde büyük ilerlemeler kaydettik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Sayın Vedad Gürgen ve beraberindeki heyetle belediyemizde bir araya gelerek çalışma toplantısı gerçekleştirdik.

Genel Müdürümüzün talimatları sonrası hak sahiplerimize konut teslimine kadar 810 TL kira desteği, kiracılara 1620 TL taşınma desteği vereceğiz. Ayrıca rezerv alanların bulunduğu TMO’nun tapu teslimi yapıldıktan bir hafta sonra yıkımlara başlayacağız.

266 konut, 56 işyeri, 379 araçlık açık otoparkın bulunduğu büyük projemiz şehrimizin çehresini değiştirecek, hemen karşısında inşa edeceğimiz Millet Bahçesi de devasa yeşil alanlarıyla hemşehrilerimizin yeni gözdesi olacaktır. Vizyon projemizde bizlere destek olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Anayasa Komisyonu Başkanımız Milletvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ’a, Seçim İşleri Başkan Yardımcımız Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum. El ele yeni Yozgat’ı inşa edecek, şehrimizi ileri taşıyacağız” dedi.