Memur-Sen Yozgat İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Memur-Sen Yozgat İl Buluşmasını 10 Ekim’de gerçekleştireceklerini söyledi. Şerefli, il buluşmasına Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya’nın katılacağını dile getirdi.

Şerefli, Grand Ser Otel’deki programa Memur-Sen’e bağlı sendikaların il ve ilce temsilcilerinin tamamının yer alacağını belirterek, “Memur-Sen büyük bir aile. Yozgat’ta üye sayımız her geçen gün artıyor” dedi.

Sendikacının parası pul, karısı dul, yatağı çul olur diyerek gönüllü hizmet etmenin bir sevda olduğuna vurgu yapan Başkan Şerefli,  “Sendika yöneticilerimiz gece gündüz demeden bu kutlu davaya zamanlarını sarf eden, mekân ve zaman bilmeksizin gecesini gündüzüne katarak çalıştılar.

Sendikacılığı, sınıf ve zümre için yapılacak bir uğraş olarak görmeyen Mehmet Akif İnan’ın, (Türkümüz dünyayı kardeş bilendir, Gökleri insanın ortak tarlası) dizelerindeki kuşatıcılıkla yola koyulup yeni bir çığır açarak başlattığı soylu yolculuk, bütün engelleri ve badireleri aşarak ülkemizdeki en büyük konfederasyon olmayı başardı” dedi.

Şerefli, geleneksel hale getirilen ve 81 ilde gerçekleştirilen büyük buluşmalarda birlik ve beraberliğin pekiştirilmesinin yanı sıra gündeme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığını ifade etti.

Şerefli, “Ruhlarıyla ve kalpleriyle hep birlikte aynı davaya, aynı ideale inanmış insanların, omuz omuza, yürek yüreğe birlikte bu davaya, bu ülkeye, kamu çalışanlarına hizmet ettikleri güçlü bir ailedir Memur-Sen; ve bu aileyi hiçbir güç, para, makam, rant, hiçbir etken asla bozamaz. Bizi motive eden, bizi bu davaya adanmışlığa sebep veren tek şey dava ideallerimizdir. Hiçbir zaman cüzdanımız vicdanımıza hükmetmedi.

1995 yılından beri sendikal kazanımları artırma, üyelerimizin ekonomik sosyal haklarını artırma, mağdurların, mazlumların sesi olma, ülkenin demokratikleşmesine katkı sağlama, dünya mazlumlarının güçlü sesi olma, vicdanların güçlü sesi olma adına yola çıktığımız bu soylu mücadelemizde inşallah birlikteliğimiz büyük bir sinerjiyle, rahmet ve bereketle tekrar hizmete dönüşeceğine inanıyoruz” açıklamasını yaptı.