Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü İle Yozgat Eğitim Bir-Sen Sendikası arasında sendikanın faaliyet gösterdiği iş kollarında çalışan üyelerine spor ve diğer serbest zaman etkinliklerine yönelik işbirliği protokolü İl Müdürü Oğuzhan Güneşer ve Memur-sen, Eğitim Birsen Başkanı Kenan Şerefli tarafından imzalandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Yozgat İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, "Gençlik Hizmetleri ve Spor  İl Müdürlüğü ve Eğitim Birsen Yozgat Şubesi  ile ortaklaşa futsal turnuvası düzenledik, İlimiz Merkez okullarında görev yapan eğitim camiasının katılımıyla ocak ayından itibaren müracaat sayısına göre bir fikstür belirleyeceğiz, öncelikle İstiklal Lisesi Rasim Kayhan Spor Salonunu kullanmak şartıyla yapılacak olan turnuva müracaatların yoğunluğuna göre  Müdürlüğümüze bağlı Celal Atik Spor Salonu da kullanarak  güzel bir faaliyet düzenleyeceğiz. Bu turnuvanın şartları Eğitim Bir-Sen ile Müdürlüğümüz arasında belirlendi ve imzalanan protokolle mutabakat altına alındı. Yapılan protokol neticesinde turnuva ile ilgili duyurular yapılarak  müracaatlar alınmaya başlanacak. Müsabakalarda dereceye giren takımlara ise Yozgat  Eğitim Bir-Sen Şubesi  tarafından  ödül verilecek. Turnuvanın İlimizdeki eğitim camiasına, Milli Eğitim camiasına ve Spor Camiasına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Memursen ve Eğitim Birsen Başkanı Kenan Şerefli ise, "Bizler sadece sendikacılık değil sosyal sendikacılık adına da faaliyetlerde düzenlemekteyiz. Üyelerimizin de sosyal faaliyetlerde bulunması açısından çalışmalarda bulunmaktayız. Bu amaç kapsamında sosyal bir faaliyet olarak gördüğümüz futsal turnuvasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile imzalanan protokol çerçevesinde düzenledik. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze de bizlere böyle bir imkân sağladıklarından dolayı teşekkür ediyor, kış günlerinde eğitim camiamız açısından bu faaliyetin yararlı olacağını düşünüyorum ileri ki dönemlerde de farklı faaliyetler düzenleyeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.