Bozok Genç Esnaflar Derneği tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'deki 'Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan kahraman askerlerimize moral ve motivasyon amacıyla 100 adet kurbanlık koyun, dualar eşliğinde sınır bölgesine gönderildi.
 
Gerçekleştirilen programa, Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, Belediye Başkanı Kazım Arslan, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Bozok Genç Esnaflar Dernek Başkanı Sinan Tokat, tören öncesi yaptığı konuşmada, "Biz Yozgatlı genç girişimciler olarak bir dernek kurduk. Bir yola çıktık. İlk hedefimiz Mehmetçiğimize destek olmaktır. Bunu da başardık. Sayın valimize ve belediye başkanımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Şanlı Türk ordusunun hain terör örgütlerine karşı Afrin'de düzenlediği "Zeytin Dalı" harekatına destek olmak için yola çıkıyoruz" dedi.
 
Milletvekili Ertuğrul Soysal ise, "Bugün hakikaten önemli bir gün. Daha önce de yapılan kampanyanın bir benzeri BOGED tarafından yapılıyor. Afrin'de yiğitçe çarpışan Mehmetçiklerimize kurbanlarımızı göndereceğiz. Dünden daha çok birliğe ve kardeşliğe muhtacız. Ben emeği geçen tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bizim devletimiz güçlü devlettir. Devletimizin maddi bir katkıya ihtiyacı yoktur. Ama bunlar manevi destektir. Buradan giden kurbanlarımız orada kesilecek. Askerlerimize ikram edilecek. Allah Afrin'de bizler için çarpışan Mehmetçiklerimize güç kuvvet versin. Bu harekatta şehit olan askerlerimizin mekanı cennet olsun" diye konuştu.
 
"YOZGATLILAR HER ZAMAN İLKİ YAPIYOR"
Vali Kemal Yurtnaç ise burada yaptığı konuşmada, “BOGED'in halkımızın desteği ile yapmış olduğu bu çalışmadan dolayı çok memnun olduk. Allah kabul etsin. Devletimizin hiç bir sıkıntısı yoktur. Her türlü askerimizin gücü kuvveti yerindedir. Ama bu gibi organizasyonlar yardımlaşma göstergesidir. TSK'nın yapmış olduğu operasyona destektir. Bu gibi faaliyetleri desteklememiz lazım. 7 düvel görsün ki millet askerinin devletinin yanındadır. Bizden korkuyorlar, korksunlar. Dostlarımız da sevinsin. Bizler tarih boyunca hakkın ve adaletin yanında olduk. Bu milletimizin refleksi budur. Yapılan çalışmalardan dolayı vatandaşlarımızı da kutluyorum. Daha önce belediyemiz 140 koyun gönderdi. Şimdi BOGED'de 100 koyun gönderiyor. Yozgatlılar her zaman ilki yapıyor. Bizim ordumuz kahramandır. Milletimiz de kadirşinastır. Askerimiz cephede milletimiz de cephe gerisinde hep birlikte bir ve beraberiz. Allah kabul etsin. Sağlıklıca gidip gelsinler inşallah” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından koyunların yüklendiği tır edilen duaların ve okunan ezanın ardından Hatay’a uğurlandı.