Boğazlıyan Anadolu Lisesi tarafından İstiklal Marşı'nın Kabulünün 95. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü ile ilgili Boğazlıyan Anadolu Lisesi Salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başladı. 

Program Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sİnanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ağır Ceza Reisi Melik Durmaz, İlçe Askerlik Şube Başkanı Ali Eratik, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Şube Müdürü Nazan Tok, Daire Amirleri, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını Boğazlıyan Anadolu Lisesi Müdürü Nebi Koç, İstiklal marşlarının, milletlerin tarih ve kültür birikimlerini, milli karakterlerini ve kurtuluş mücadelelerini özetleyen destanlar olduğunu söyledi. Daha sonra programda video ve oratoryo sunumu yapıldı ve şiirler okundu. İstiklal Marşı´nın yazılmasını konu alan drama etkinliği ise izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

“İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Etkinlikleri” çerçevesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarıyla birlikte İstiklal Marşı'nı Ezbere En güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Hamdi Erdal, Ağır Ceza Reisi Melik Durmaz, Askerlik Şube Başkanı Ali Eratik ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ tarafından verildi.