Mazbatalar Alındı

1 Kasım seçimleri sonunda ilimizi temsil etmeye hak kazanan Ak Partili vekiller mazbatalarını aldı.
Yayınlanma tarihi: 06 Kasım 2015, Cuma günü, saat: 14:22

1 Kasım seçimleri sonunda AK Parti'den milletvekili seçilen ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Yozgat'ı temsil etmeye hak kazanan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Av. Yusuf Başer mazbatalarını, Yozgat Adliyesi'nde İl Seçim Kurulu Başkanı Turgay Çorak'dan aldı.

Adliye çıkışında gazetecilere açıklama yapan Bozdağ, 1 Kasım seçimlerinin ülkeye hayırlı olmasını dileyerek, milletin sandıkta kararlı bir irade ortaya koyduğunu söyledi.

Sandıktan bütün belirsizlikleri ortadan kaldıran bir sonuç çıktığını ifade eden Bozdağ, "Millet koalisyona 'hayır' dedi, tek başına iktidara 'evet' dedi ve iktidarı da sandıkta kurdu. Milletimizin kurduğu yeni iktidarın adı AK Parti iktidarıdır" dedi.

Milletin duasıyla AK Parti'nin iktidar olduğunu dile getiren Bozdağ, şöyle devam etti: "Allah bizleri milletimize karşı mahcup etmesin. Yozgat’ta da dört dörtlük bir başarı ortaya çıktı. Bu seçimde bir siyasi mühendisliğe de Yozgatlı şahit oldu. Yozgatlılar siyasi mühendisliğe de 'hayır' dedi ve 'Mühendisliği ben yaparım, kararı ben veririm, ne olacaksa benden olur, ne bitecekse benden biter' dedi" değerlendirmesinde bulundu.

Siyasi mühendislik hesabı yapan medya patronlarına, paralel çevrelere ve uluslararası çevrelere Yozgat’tan bir cevap gönderildiğini belirten Bozdağ, "Onun için Yozgatlıları da bu yönüyle ayrıca kutluyorum. AK Parti'ye sadece destek oldukları, dua ettikleri için değil Yozgat'ta hayata geçirilmek istenen siyasi mühendisliğe de 'Hayır' dedikleri için gönülden teşekkür ediyorum. Bundan sonra vazifemiz Yozgatlı için Türkiye’miz için aziz Türk milleti için durmadan çalışmaktır. Rabbim bizi hemşehrimize ve aziz milletimize karşı mahcup etmesin" diye konuştu.  

Bozdağ, bir gazetecinin "1 Kasım'dan sonra 5'inci parti kurulacak" iddialarını hatırlatması üzerine "O bir iddiaydı. Halk artık onu gündemden kaldırdı. Yok artık öyle bir şey. O iddiaları, atanlara sorun 'Nerede partiniz' diye" yanıtını verdi.

Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki