Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü ve Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen sergi öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı.

Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyeleri Yard.Doç.Dr.Hacı Çoban ve Yard.Doç.Dr.Nazire Karagözoğlu tarafından organize edilen ve Tarih bölümü formasyon öğrencileri tarafından hazırlanan görsel materyaller  büyük ilgi gördü.

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, sergiyi ziyaret ederek öğrencilerle birlikte materyalleri inceledi. Sergiyi çok beğenen İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Gerçekten çok emek verilen bir sergi olmuş incelemesi çok keyifli aynı zamanda öğretici etkisi de ağır basıyor. Bu alanlarda nadir sergiler açılıyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi

İki gün açık kalan serginin önümüzde ki zamanlarda da  gerçekleştirileceğini ve üniversite ile işbirliğinin sürekli artırılarak devam edeceğini belirten okul müdürü Cafer Akbaba, "Öğrencilerimize bu fırsatı sunan sayın hocalarımıza ve fakülte yönetimine teşekkür ederiz.’’ dedi

Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi  tarih öğretmeni Zehra Gül Semizer, serginin öğrencilerimizin tarih bilinci kazanmasında ve görerek öğrenme sağlamasında verimli ve faydalı olduğunu söylerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak serginin yapımında emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.dedi.