Matematik Sergisi Yapıldı

Özel Ergin Ortaokulu 5 ve 6’ncı sınıf öğrencileri tarafından matematik sergisi düzenlendi.
Yayınlanma tarihi: 28 Aralık 2015, Pazartesi günü, saat: 10:08

Yozgat Özel Ergin Ortaokulu 5 ve 6’ncı sınıf öğrencileri okul fuaye alanında matematik sergisi düzenledi. Sergide öğrenciler yaptıkları çalışmalarla matematiği somutlaştırarak daha anlaşılır ve eğlenceli hale getirdi. Düzenlenen sergide öğrencilerin yaptıkları çalışmalar adeta bir biriyle yarıştı. 

Matematik öğretmeni Semih Gedik "Öğrencilere matematiği sevdirerek öğretmeye çalışıyoruz. Ve bunu da başardık. Öğrencilerimizin matematiği farklı bir boyuta taşıyarak öğrenmeyi kolaylaştırdı." şeklinde konuştu.

Özel Ergin Okul Müdürü Oğuz Köker de, "Öğrencilerin en çok zorlandıkları derslerin başında gelen Matematik okulumuzda öğretmenlerimizin farklı fikirler üreterek öğrencilere sevdirerek başarının artmasını sağlıyor. Bu gün de burada öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları okulumuzda sergileyerek bütün öğrencileri de bilgilendirmiş oldu. Bu serginin asıl amacı öğrencilerin farklı metotlarla o dersi sevdirerek başarı oranını daha da yükselmek. Okul olarak bir çok dalda öğretmenlerimizin geliştirdiği çalışmalar öğrenciler arasında daha zevkli hale gelerek, bir birleriyle tatlı bir yarış içerisinde oluyorlar. Emeği geçen bütün öğretmenlerimize teşekkür ederim. Yine çok güzel bir çalışma oldu." dedi.

Etiketler: yozgat   özel   ergin   kolej   oğuz köker  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
haber yazılımı: buki