Her platformda Yozgat’ta adından söz ettiren Özel Ergin İlkokulu bu defa Matematik dersinde yeni bir kolaylık sağlayarak öğrencilerin daha iyi anlamasını sağlıyor.

Özel Ergin İlkokulu 4-A sınıf öğretmen Seyfettin Tok yaptığı açıklamada, büyüğünden küçüğüne bütün (birçoğunun) öğrencilerin sorunu ve korkulu rüyası matematik dersidir. Öğrenci matematik dersini temelde ne kadar sağlam alırsa ileride hem korkmasını önler hem de daha başarılı olmasını sağlar. Bizde 4-A sınıfı olarak matematik dersini hikayeleştirerek öğrencilerin daha iyi öğrenmesini ve anlamasını sağlıyoruz. Böylelikle çocuğun matematik dersindeki başarı oranı yükseliyor” dedi.

Öğrenciler de daha önce anlayamadıkları bir problemi öğretmenlerinin sağlamış olduğu bu kolaylıkla daha rahat anlamalarına ve matematik dersine korkmadan sıkılmadan geldiklerini söyledi.

Özel Ergin İlk ve Ortaokul Müdürü Oğuz Köker de bizim amacımız daha sağlıklı, kalıcı ve akıcı bir ders çalışmasıyla öğrencilerimizi başarıya ulaştırmak. 4-A sınıfı öğretmenimiz Seyfettin Tok bey’de yaptığı bu çalışmayla  matematik dersini hem öğrencilerimize sevdiriyor, hem de yine öğrencilerimizin başarı oranını yükseltmiş olur. Ben öğretmenimize bu özverili çalışmasından dolayı teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmalarımız sadece matematik dersine has bir şey değil, yine öğretmen arkadaşlarımız her biri ayrı gayret ve özveriyle öğrencinin başarıya ulaşması adına çok çalışıyorlar. İnşallah bu çalışmalarımızın meyvesini yıl sonunda alacağız” diye konuştu.