Masa Başında Tatbikat

Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 'Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı' yaptı.
Yayınlanma tarihi: 28 Mayıs 2016, Cumartesi günü, saat: 11:22

Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda ÇEDAŞ toplantı salonunda "Yozgat Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatı" yapıldı.

26 Hizmet grubu sorumluların katıldığı ve Yozgat İl Afet ve Acil Durum Müdürü Halil İbrahim İbiş’in koordinasyonunda gerçekleştirilen masabaşı tatbikatında olası bir afet durumunda müdahale sürecindeki uygulamalar uygunluk, yeterlilik ve güncelliği noktasında hazırlanan durum planına göre birimlerin görevleri ele alındı. 

Afet Müdahale Planı Masabaşı Tatbikatında, deprem senaryosu çerçevesinde ilgili birimlerin sorumlulukları, toplanma yerleri, müdahale birimleri ve olayın meydana geldiği ilk andan itibaren öncelik sırasına göre yapılması gerekenler, iletişimin nasıl sağlanacağı, sağlık kurum ve kuruluşlarının üstlenecekleri görevler değerlendirildi. 

Tatbikat ile kurum ve kuruluşlar ile özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının afetlerde sıfırıncı dakikada harekete geçebilme potansiyelini oluşturarak daha fazla hayat kurtarma, afet zararlarını azaltma, güvenlik, lojistik, güvenlik, yangınlara müdahale ve afetlerle etkin mücadeleyi başararak kaynakların daha verimli kullanımı sağlanması gibi konular ele alındı.

 

Etiketler: afet   tatbikat  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
haber yazılımı: buki