Yozgat'ın ilçe belediyeleri daha iyi ve kaliteli hizmeti halka sunarken, maliyetleri de düşürmek amacıyla makine parklarını genişletmeye devam ediyor. Yenifakılı Belediyesi'nin Cenaze, Çandır Belediyesi'nin Yol Süpürme araçları hizmete sunuldu.

Yenifakılı Belediye Başkanı Yalçın Karadavut, vatandaşların acılı günlerinde hizmet verebilecek bir cenaze aracının bulunmadığını, bu açığın kapatılması için Sağlık Bakanlığı'ndan talepte bulunduklarını söyledi. Karadavut, bakanlığın talebi olumlu karşıladığını belirterek, ''Böylece ilçemize cenaze aracı kazandırdık. Bu aracın ilçemize kazandırılmasında emeği geçen Fetullah Gürcan'a teşekkür ederiz'' dedi.

Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün de, ilçede çöp toplama ve temizlik işlerinin günlük yapılıp, çöplerin düzenli toplanması için çöp varilleri yaptırılarak her eve birer tane verildiğini söyledi. Çöp Kamyonu, Traktör ve 6 personelle yürütülen temizlik hizmetlerinin daha hızlı yerine getirilebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'Yol süpürme aracı' talebinde bulunduklarını, bunun da olumlu bulunarak ilçeye gönderilen aracın hizmete sunulduğunu bildirdi. 
Seyfi Çelikkaya