Sorgun Gençlik Derneği'nin ortak olduğu CUBO D'IDEIAS kurumu tarafından hazırlanan Portekiz Ulusal Ajansınca finanse edilen Erasmus+ KA1 Gençlik Çalışanlarının Hareketliliği programı  kapsamında “Make Change Happen” isimli proje 16-20 Nisan 2018 tarihleri arasında Portekiz'in Tomar şehrinde gerçekleştirildi.

SORGED Sorgun Gençlik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, projeyle ilgili olarak şunları kaydetti: "Projeye Portekiz, Türkiye, Polonya, Bulgaristan, Kıbrıs, Estonya ve Litvanya ülkelerinden toplamda 24 katılımcı yer aldı.  Projeye derneğimizi temsilen ise Fatma Gülbahar Ekinci, Mustafa Akgün ve Şeyma Tüysüz katılım sağladı.

Projenin ilk günü tanışma oyunlarıyla başlandı. Eğitim süresince katılımcıların bir arada etkin çalışabilmesi için takım çalışması aktiviteleri yapıldı. Projenin diğer günlerinde engellilere hizmet veren bir kurum ziyaret edildi. Burada katılımcılar engellilerle farklı aktiviteler gerçekleştirdi. Merkezde Dokuma sınıfı, müzik sınıfı, resim sınıfı, yemek sınıfı, spor salonu dinlenme odası, çeşitli tedaviler için görsellerin kullanıldığı sınıflar ziyaret edilerek bilgiler alındı. Her ülke her akşam kültür geceleri düzenleyerek farklı ülkelerin kültürleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Projenin son gününde katılımcılara Erasmus+ ve Youthpass sertifikası hakkında detaylı bilgiler verildi. Eğitimi tamamlayan katılımcılara Youtpass sertifikası verilerek programın kapanışı yapıldı."