Sorgun sanayi sitesinin alt tarafında bulunan ve Sorgun Belediyesi tarafından çocuklar için düzenlenen Nurcan Parkı içerisinde bulunun sağlıklı ve modern çocuk oyun grupları kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce ateşe verildi. Nurcan Parkı içindeki oyun grupları her gün çocuklar tarafından kullanıyordu.

Yapılan bu olaya tepkilerini dile getiren ilçe sakinleri; "Sorgun Belediyesi tarafından yapılan parkımız kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından yakılmış. Çocuklarımızın eğlenerek vakit geçirdikleri bir araya gelerek oyun oynadıkları mahalle parkımızın yakılmasına tepkiliyiz. Parkımızı yakanların bir an önce bulunmasını istiyoruz. Bu yangını çıkartan kişileri kınıyoruz. Allah muhafaza ya çocuklarımızda o onda orada oynuyor olsaydı. yazık günah değil mi? Bu yapılan hizmetler hepimizin cebinde  çıkan vergilerle yapılıyor" şeklinde konuştular.

Çocuk oyun parkını yakan saldırganların ’insan’ olarak görülemeyeceğini vurgulayan Başkan Şimşek şunları söyledi: "Biz Sorgun Belediyesi olarak var gücümüzle çocuklarımız için çalışıyor, onların daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşayabilecekleri bir kent yaratmak için gayret gösteriyoruz. Bir çocuk oyun parkının yakılması içimizi acıttı. Bunu yapanların insan olduğuna inanmıyorum. Böyle bir anlayış olamaz. Çocukların oyun alanını yakan zihniyet, bu kentin, bu ülkenin insanı değildir."