Yozgat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen,1'. Yozgat Liseler Arası Ödüllü Tiyatro Festivali' Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Serpil Akdağ Anadolu lisesinin tiyatro gösterimi ile başladı.

İki kurumun birlikte düzenlediği festivale, Yozgat Merkezde bulunan 12 lise katılım gösterirken, etkinliğin her yıl düzenlenerek geleneksel hale gelmesi planlanıyor.

Bir hafta boyunca okulların gösterilerini sergileyeceği etkinlikte komisyon tarafından oluşturulan jüri puanları sonucu 1. , 2.  ve 3. olan okullara düzenlenen töreni ile ödülleri takdim edilecek. Düzenlenen etkinlik hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Öğrencilerin yoğun geçen sınav temposundan biraz olsun uzak kalmaları ve tiyatro gibi zengin bir kültürleşme etkinliğiyle uğraşmalarının onların kişisel gelişimi için etkili olacağını düşündük. Bu nedenle Yozgat Belediyesiyle de işbirliği içinde olup böyle bir etkinlik planladık.

İnternetin gençlerimizin bir çok vaktini aldığı bir dönemde tabiki tiyatronun kişiye sağladığı yararlar saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Örneğin, Daуanışmaуı öğretir. Düşünceуi eуleme ѕokmα уeteneğini geliştirerek topluluk içinde güzel konuşmαуı öğretir ve toplum уαşαmı için gerekli olαn ѕorumluluk duуguѕunu geliştirmek gibi yararları vardır. Ben şimdiden bu güzel gençlerimizi böylesine güzel ve yararlı olan bir etkinlikle uğraş gösterdikleri için tebrik ediyorum" dedi.