Lise Caddesi'nde kaldırımlar yenileniyor

Yozgat Belediyesi şehrin en önemli caddesi olan Lise Caddesi'nin modern görünüme kavuşturmak için çalışmalara başladı.
Yayınlanma tarihi: 04 Mayıs 2015, Pazartesi günü, saat: 10:13

Yozgat Belediyesi, Yozgat'ın en önemli ve en kalabalık caddesi Lise Caddesinde kaldırım yenileme çalışmalarına başladı. Cadde boyunca bir tarafı sökülen kaldırımlarda yürümekte zorlanan vatandaşlar ve lise caddesi esnafı çalışmaların kısa sürede tamamlanmasını bekliyor.

Geçtiğimiz yıl Yozgat Lisesi ve etrafında başlayan çalışma bu yıl Saat kulesinden Kentpark'a kadar yaklaşık 1,5 kilometrelik mesafeyi kapsayacak. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yaklaşık 1,5 kilometre uzunluğunda 16 bin 500 metrekare kaldırım yapılacağını belirterek, “Lise caddesi şehrimizin en önemli ve tek caddesidir. Bu sebeple buranın şehrimize yakışır bir hale getirmek zorundayız. Burada geçmiş yıllarda kaldırım çalışması yapılmış ancak parça parça yapıldığı için bütünlük oluşturmuyor, taşlar kalkmış ve vatandaş yürümekte zorluk çekiyor. Bazı vatandaşlar neden kısım kısım yapılmadı tamamı kazılıyor diye çalışmalara itiraz ediyor. Fakat biz caddeye her gün bir kırıcı getirmek istemiyoruz. Hepsini bir anda kaldırıp hepsinin betonunu, kalıbını bir anda yapmak istedik. Saat kulesi ve terminal arasını 30 günde tamamlayacağız. Terminal- Kent park arasını da yine 30 günde tamamlayıp işi 60 günde bitireceğiz” dedi.

Kaldırımları sökerken parke ve taşları kırmadan söktüklerini ve bu taşları başka bir park veya alanlarda değerlendireceklerini ifade eden Başkan Arslan, “Taşları israf etmiyoruz. Lise caddesinde çalışmalar bittiğinde modern bir görünüme kavuşacak. Yeni ışıklandırmalar yapacağız. Yozgat Lisesi önünde oluşan güzel görüntü Saat Kulesinden Kentpark'a kadar devam edecek ve güzel bir bütünlük oluşturacak. Vatandaşlarımız rahat rahat caddemizde gezebilecek. Lise Caddesi Yozgat'ın tek caddesidir keşke bunun gibi birkaç tane daha caddemiz olsa da oraları da yapsak. Bu caddemiz tamamlandıktan sonra Sivas caddesinde de bir çalışma yapacağız” diye konuştu.

Müteahhit firma konusuna da değinen Başkan Arslan, “İhale 180 gün olarak yapılmıştı biz bunu tekrar bir taahhütname ile 60 güne düşürdük ve 60 günde tamamlanacak” şeklinde konuştu.

UMARIZ UZUN SÜRMEZ
Lise Caddesi esnafı ise konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada tadilatın işlerini önemli derecede etkilediğini belirterek, "Umarız bu çalışma uzun sürmez. Çünkü çalışma yeni başlamış olmasına rağmen işlerimizde kısmi bir düşüş başladı" dediler. 

Etiketler: lise   cadde   kaldrım   yozgat   belediye  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
AnketTümü
Cumhurbaşkanı Adayınız Kimdir
 
haber yazılımı: buki