Yozgat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan cadde, yol ve kaldırım yıkama çalışmaları bütün Yozgat'ı kapsayacak şekilde sürüyor.
 
Temizlik çalışmaları hakkında bilgi veren Yozgat Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürü Bülent Ünal "Yozgat'ımızın temizliği dahilinde, Lise caddesi kaldırımlar ve yol haftalık yapılan rutin dezenfekte ve yıkama işlemlerine başladık. Bu işlemi havaların iyi olması durumunda geçen yıldan beri haftalık rutin bir şekilde yapıyoruz. Ayrıca dezenfektanlı, taşa zarar vermeyen ve insan sağlığa hiçbir şekilde olumsuz etki göstermeyecek bir solüsyon kullanıyoruz. Yol süpürme araçları ve yıkama araçlarımızda gece boyunca ekiplerimize yardımcı oluyor." dedi.
 
Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalarına ağırlık verdiklerini ifade eden Bülent Ünal yol, kaldırım, pazar yerleri, okul önleri ve bahçelerini yıkamaya devam edeceklerini söyleyerek, temizlik ihtiyacı fazla olan yerlerde ise hijyen sağlanması amacıyla köpük ile yıkama yapacaklarını belirterek temizlik çalışmasının yapıldığı yerlerde vatandaşlardan temizliğe özen göstererek, çöplerin rasgele atmamalarını, çöp konteynerlerinin kullanılmalarını rica etti.