Yozgat Birinci Amatör Küme Futbol Ligi'nin 10'uncu haftası geride kalırken, zirve yarışı da giderek ateşten gömlek haline gelmeye başladı. 

Önceki hafta konuk ettiği lider Sorgun Belediyespor'u yenerek önemli bir avantaj elde eden Yemenoğlu Yozgatspor, bir maç eksiği ve averajla ikinci sırada yer alırken, ligin diğer avantajlı ekiplerinden Yozgat İl Özel İdarespor takımı ise üçüncü sırada bulunuyor. İlk üç sırayı paylaşan takımların puanı da 25. Ligde düşme hattından uzaklaşmak isteyen takımlardan Çamlıkspor, ligden ihraç edilen Çandırspor karşısında hükmen galip sayılarak, puanını 7'ye çıkarttı. Lider Sorgun Belediyespor, Çayıralan Esnafspor'u deplasmanda 8-1 yendi. Takipçilerinden Yemenoğlu Yozgatspor, deplasmarda Boğazlıyan Şekerspor'u 8-0 yendi. Yozgat İl Özel İdarespor haftayı maç yapmadan geçirdi. Şefaatli Belediyespor, Sorgun Gençlikspor'u 2 - 1, Yerköy İdmanyurdu, Akdağmadeni Belediyespor'u 6 - 1 yendi. Yozgat SHÇEKspor, evinde Yerköy Bağlarbaşı Köselispor'a 3-0 yenildi. Çekerek Belediyespor-Sarıkaya Belediyespor maçı ise evrak eksikliği nedeniyle oynanamadı. Bu maçla ilgili kararı tertip komitesi verecek.

Bu hafta sonu Cumartesi günü lider Sorgun Belediyespor, Yerköy deplasmanında Bağlarbaşı Köselispor ile karşılaşırken, takipçilerinden Yozgat İl Özel İdarespor, Akdağmadeni Belediyespor ile deplasmanda karşılaşacak. Cumartesi günü Yerköy İdmanyurdu-Sarıkaya Belediyespor ile puan mücadelesi verecek. Pazar günü ise şampiyonluk yarışının iddialı ekiplerinden Yemenoğlu Yozgatspor, Sorgun Gençlikspor'u konuk edecek, Şefaatli Belediyespor, Çekerek Belediyespor ile Çayıralan Esnafspor da Boğazlıyan Şekerspor ile karşı karşıya gelecek. 
Haber - Fotoğraf: Seyfi Çelikkaya