Son üç yılın istatistiklerine göre YGS ve LYS sınavlarından başarı grafiğini yükselten Boğazlıyan Anadolu Lisesi'ni İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ve Şube Müdürü Mustafa Şeker okulu ziyaret ederek başarılarının devamını diledi.

Önceki günlerde yapılan toplantıda liselerin başarı grafiği analiz edilmesi sonucunda, Boğazlıyan Anadolu Lisesi´nin başarı grafiği son üç sene içinde YGS- LYS sınavlarında yüksek olduğu görüldü.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdağ, hiç bir başarının tesadüf olmadığını belirterek, "Planlı, programlı, özverili ve fedakarlığın zirveye çıktığı Anadolu Lisesi’ndeki bu başarı sürpriz değildir. Okul müdürümüz başta olmak üzere öğretmenlerimizi, velilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Başarıların devamını diliyor, LYS’de de daha yüksek başarıları bekliyorum" dedi.

Anadolu Lisesi’nin Yozgat genelinde de en üst sıralarda yer aldığını vurgulayan Bozdağ, "Son üç yılda elde edilen başarı, hepimizin yüzünü güldürmüştür. Her sene başarı çıtasının yükselmesi, tüm branşlarda Türkiye ortalamasının çok çok üstüne çıkılması başarının tesadüfi olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur. Anadolu Lisesi, sadece eğitim ve öğretimde değil, sosyal ve kültürel aktivitelerde de sık sık öne çıkan okullarımızdan bir tanesidir. Ben, okulumuzun başarı grafiğinin daha da yükseleceğinden hiçbir kuşkum yok” diye konuştu.

Anadolu Lisesi Müdürü Nebi Koç’da, 2012-2013 yılandan başarı seviyesinin her geçen yıl yükseldiğini belirterek, "Türkiye ortalamasının altındayken, şuanda okulumuz tüm branşlarda Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Yozgat’ta da üst sıralara taşındı. Bu başarıyı, sınavına kadar yapmış olduğumuz kendi denemelerimizi kendimizin yapıyor olması, optikleri kendimizin okuması, koridorlarda oluşturduğumuz çalışma masalarıyla birlikte öğretmenlerimizin çay dahi içmeyerek bu masalarda öğrencilerimizin yapamadığı soruları çözmeleri, yine ekibimizle birlikte Yozgat’ta gerçekleştirilen sınav provalarının yapılması, hafta sonu yetiştirme kurslarımız elde edilen başarıda büyük etken olmuştur" şeklinde konuştu.