Lg G4 Ekran Kalitesi

LG G4 ekran kalitesi değerlendirmesiyle karşınızdayız. Geride bıraktığımız yıl LG G3 kullanıma sunulduğunda Quad HD çözünürlüklü ekrandan hayli etkilenmiştik. Cihaz şu ana kadar gördüğümüz en yüksek çözünürlüklü ve detay sunan ekranlardan birine sahipti.
Yayınlanma tarihi: 05 Mayıs 2015, Salı günü, saat: 09:39

LG G4 ekran kalitesi değerlendirmesiyle karşınızdayız. Geride bıraktığımız yıl LG G3 kullanıma sunulduğunda Quad HD çözünürlüklü ekrandan hayli etkilenmiştik. Cihaz şu ana kadar gördüğümüz en yüksek çözünürlüklü ve detay sunan ekranlardan birine sahipti. LG bu yıl amiral gemisi akıllı telefonunda 5.5 inç genişlikli, 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip IPS Quantum ekrana yer veriyor. Ekranın % 20 daha iyi renk prodüksiyonu sunduğu, % 25 daha yüksek parlaklık değerine sahip olduğu ve kontrast oranının % 50 iyileştirildiği ifade ediliyor.

G3'ün ekranında detaylar hiçbir zaman için sorun yaratmadı. G4'te de aynı durum geçerli. Quad HD çözünürlük ve 538 ppi piksel yoğunluğu değeri müthiş detaylı görüntüler sunabiliyor. 

LG G4 Ekran Kalitesi 1

G4'ün resmi tanıtımı sırasında LG yeni IPS Quantum ekran teknolojisini öne çıkardı. Bu teknolojinin yüksek kontrast oranı ve gerçek hayattakine yakın canlı görünüm sağladığı belirtiliyor. İddiayı önemsiyoruz ancak kamera arayüzünde çalışırken gerçek hayattaki renkler ile ekrandaki görüntü arasında kayda değer farklar var. Renk gamutu tablosuna dalıp derinlik ve renk doğruluğunu kontrol ettiğimizde panelin hayli doygun renkler ürettiğini gördük. Bu durum zaman zaman renklerin olması gereken skalayı ıskaladığına işaret ediyor.

Geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan G3'te renk sunumu olması gereken doğrulukta değildi. G4'te LG'nin söz verdiği gibi, IPS Quantum ekran ile zengin ve yanardöner renkler üretiliyor. Ek olarak, G4'ün renk sıcaklığı G3'e tezat oluşturmakta, ekran kayda değer şekilde soğuk renk sıcaklığı sunuyor(~8000K). Beyazlarda mavimsi bir tona kayma var. LG parlaklığı hissedilir şekilde yükseltmiş, ölçümlerde iddia edilen 500 nit parlaklık değerine büyük oranda yaklaşılabiliyor.

LG G4 Ekran Kalitesi 2

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor? LG yeni IPS Quantum ekranıyla sRGB gamut standardını kapsama oranını % 20 geliştirdi ve daha iddialı bir çözüm ortaya koydu. Renk doğruluğu yine ideal noktada değil. Olması gerekenden daha doygun renkler görüyoruz. Yeşiller yeşil, maviler koyu mavi ve kırmızılar kan kırmızısı tona kayıyor. Bu mevzu yanlış anlaşılmasın; ekran mükemmel bir görüntü kalitesi sunuyor. İlk bakışta etkilenmemek mümkün değil. Bahsettiğimiz olay renklerin olması gerekenden daha canlı ve doygun hale getirilerek cihazın kullanıcılar bazında cazip kılınması. Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonlarında yer alan AMOLED ekranlarda da aynı durumla karşılaşıyoruz.

LG G4 Ekran Kalitesi 3

akillitelefon.com

Etiketler: Lg   G4   Ekran   Kalitesi  
Lütfen yorumunuzu yazarken hakaret ve küçük düşürücü ifadeler kullanmamaya özen gösteriniz.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
haber yazılımı: buki