Beşiktaş’taki hain terör saldırısını şiddetle kınadıklarını vurgulayan Ak Parti Yozgat İl Başkanı Harun Lekesiz, açıklamasında şunları kaydetti: “10 Aralık gecesinde İstanbul’da fedakar, kahraman polislerimizi hedef alan hain, alçak, meş’um saldırıyı ak parti teşkilatları olarak şiddetle telin ediyoruz. Cenab-ı hakkın yardımıyla, ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu saldırılar, bizim şevkimizi ve kararlılığımızı törpülemek yerine, tam tersine daha da keskinleştiriyor.

Mücadelesini, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla veren bir milleti yolundan döndürecek bir silah daha icat edilmemiştir. Bu inanç ve iman hakikatiyle yurdunu yasatmak için kahramanca can verdiler. Rabbim Şehitlerimizi Cennet-i Firdevs ile mükafatlandırsın ailelerine sabr-ı cemil Bahşetsin Yaralı kardeşlerimize acil şifalar ihsan eylesin.”

ACILARI BİZİM ACIMIZDIR
“AK Parti teşkilatları olarak bizler güvenlik güçlerimizin her daim yanında onların duacısıyız.” diyen Lekesiz, “Acıları bizim acımızdır. Emniyet müdürlüğümüz basta olmak üzere, merkez karakolu, polis okulu, Muslubelen mevkisinde görevleri basında bulunan polisler kardeşlerimiz ve onların nezdinde tüm emniyet teşkilatımızın ve aziz milletimizin başı sağolsun. Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat vermedik vermeyeceğiz.