İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Sürmeli Anadolu lisesi tarafından hazırlanan Kut’ul Amare programı izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

Kutlanan programa Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Ak Parti İl Başkanı Harun Lekesiz, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Oğuzhan Güneşer, Daire Müdürleri, Öğretmen, Öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Sürmeli Anadolu Lisesi Okul Müdürü Tekin Koyuncu’nun açılış konuşmasını takiben program, Nida Tüfekçi Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin verdiği mini konser, Sürmeli Anadolu Lisesi öğrencilerinin okuduğu şiirler, Kut’ul Amare hakkında bilgi veren video gösterimi ile devam ederken İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Halil Gürel´in senaryosunu yazıp yönettiği tiyatro gösterimi ile son buldu.

Program sonunda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Unutulan yada zamanında unutturulmaya çalışılan Kut’ul Amare zaferini kutladık. Gençlerimizin bilmesi gereken 'Çanakkale zaferinden' sonra ki ikinci büyük zaferimiz. Bu güzel zaferimizin tekrardan gündeme gelmesi için oluşturulan çabalar gerçekten çok anlamlı. Tarih ve kültürümüze bu anlamda sahip çıkmamız çok önemli bir olgudur. Bu süreçten sonra da Kut’ul Amare zaferimiz kutlanmaya devam edilecektir. Ben programın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.