Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Sorgun’da 6 bin adet karanfil dağıtarak vatandaşın ve esnafların Kutlu Doğum Haftasını kutladı.

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci ve bazı kurum müdürleri Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnaflara ve vatandaşlara karanfil dağıtarak, Kutlu Doğum Haftalarını tebrik ettiler.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, yaptığı açıklamada, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’nın Dünyaya gelişinin 1445. yılını kutluyoruz. Peygamber Efendimizin tebliğ etmiş olduğu İslam dini ile karanlık dünyalar aydınlanmış, kalpler Allah ve peygamber sevgisi ile nurlanmıştır. Ona inanan insanlar gerçek huzura ermiş, sevgi, saygı, kardeşlik ve barış duygusu gönüllerdeki yerini almıştır. Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in doğum günü dolayısıyla idrak ettiğimiz Kutlu Doğum Haftası’nın, şehrimizden ve ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü ve huzur ikliminin hakim olmasına vesile olmasını diliyor, hemşerilerimizin ve tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Sorgun Kaymakamı Ali Arslantaş ise, “Bu günlerin bizleri birbirimize daha da yakınlaştıracağına, birlik ve beraberliğimizi daha da artıracağına inanıyoruz. Sorgunlu hemşehrilerimizin Kutlu Doğum Haftası’nı tebrik ediyorum” dedi.